Tema: Gruntovnica
Pogledaj jedan post
Old 25.11.2009., 01:27   #113
Jedno pitanje, vezano uz upis vlasnistva u gruntovnicu.

Naime o cemu je rijec - u predmet za upis sebe kao vlasnika stana koji sam kupio zaboravio sam dodati ostavinsku raspravu na osnovu koje je prodavatelj stekao prava na stan. E sad ja imam kod sebe doma ovjerenu presliku sudskog rjesenja - tocno ono sto mi treba, ali problem je u tome da mi je to JEDINI dokument s ostavinske rasprave - nemam drugih ovjerenih preslika a gruntovnici nedam ovo sto imam jer taj papir vise nikad necu vidjeti. Trebalo bi dodati to rjesenje u predmet na gruntovnici, e i sad - zanima me da li ja na osnovu preslike ostavinske kod istog biljeznika koji je ovjerio ovo sto imam mogu napraviti jos jednu presliku (tj. ovjerenu presliku ovjerene preslike) da dodam u spis koji je trenutno u radu?

I koliko se otprilike ceka na upis vlasnistva u gruntovnici u ZG? Okvirno - mjesec, dva, godina, stoljece?

edit: i koliko smisla uopce ima pisanje pozurnica?

edit2: sto se desava sa predmetima koji su iz (nekog - bilokojeg razloga) odbijeni? Da li ja dobivam moje papire natrag na ruke ili dobijem obrazlozenje zasto upis nije prosao, ili dobim obavijest sto trebam promijeniti/dodati)?

Zadnje uređivanje Stropna Mačka : 25.11.2009. at 01:38.
Stropna Mačka is offline  
Odgovori s citatom