Pogledaj jedan post
Old 21.08.2006., 22:27   #57
Quote:
Alter kaže:
Koloidno srebro nema nikakav ucinak to se slazemo.
Medutim gore sam napomenuo da na nacin na koji je opisan gore (popularno nazvan LVDC - Low voltage direct current) nastaje oko 80% ionskog srebra. e sad koliko tocno ovisi o mnogim faktorima, ponajvise o cistoci vode , elektroda, temperature, mijesanja, voltaze i sl.

Dakle u kucnoj radinosti i nije moguce postici vece kolicine koloidnog srebra medutim ime koloidno srebro je cisto povijesnog karaktera. Dakle kad netko kaze koloidno srebro u danasnjem vremenu znaci ionsko. Ionsko srebro je dominantno u tim otopinama sta se moze provjeriti i preko talozenja srebrnog klorida - vrlo netopljive soli.

Za zlato u koloidnom stanju nemam informacija koje sam vidio iz prve ruke pa ne zelim komentirati. Ali ljudi koji se time duze bave kazu da to nije bezveze otopina.

Sta se tice yahoo-a i googla ne znam kakve si stranice dobio niti kako znas da je nesto nadrilijecnistvo. U danasnjem vremenu niskih farmaceutskih interesa sve je upitno. To takoder znam iz prve ruke. Uglavnom ono sta znam je da postoje opsezne studije za srebro kao fungicidno sredstvo za gotovo sve kozne bolesti (psorijaza je jedan posebno uspjesan slucaj) i kao izrazito jak antiseptik. Oralno uzimanje (kao i nazalno u slucaju upale pluca) je nesto drugo ali i tu su postignuti vrlo dobri rezultati.

odmah ću reći za zlato da ne funkcionira. istina, postoje lijekovi na bazi zlata (za artritis) ali to su spojevi, a ne elementarno zlato. ono je inertno.

za srebro nisam siguran o tome što se sve ovdje na threadu priča. srebro je prilično inertno i u metalnom stanju u obliku velikih komada nije otrovno. no srebrovi ioni su OTROVNI.
elementarno srebro u koloidnom stanju se doista upotrebljava u lijekovima, ali ovdje moramo razlučiti nešto. što je tvar usitnjenija, lakše reagira s drugim tvarima. srebro doista reagira u koloidnom stanju s biološkom sredinom, dajući Ag+ katione. ali to ide slabo. ne nemjerljivo, ali ide slabo.

i još nešto. kao što je netko rekao, u običnoj vodi ne možeš imati koloid srebra. treba ti emulgator. više o svemu piše u srednjoškolskim udžbenicima za kemiju...
__________________
.
Endimion17 is offline