Pogledaj jedan post
Old 30.08.2012., 22:47   #17
Evo i ja se pridružujem pohvala za temu.
Drago mi je da se može raspravljati o turskim serijama i produkciji na jedan malo drugačiji način od onog: "joj, jeste vidjele što je bio sladak..."!

Dakle, svaka čast curama ( i dečkima) na detaljnom poznavanju produkcije, ja nisam u tome toliko, ali me je fasciniralo kako su u kratko vrijeme Turci zavladali ovim prostorima ,ha, ha, ha! Mislim preko serija of kors. Pitala sam se zašto i naravno evo ovaj producent koji je imao intervju je između ostalog potvrdio ono što sam mislila.
Turci jednostavno znaju napraviti dobru priču sa puno običnih likova, sve normalno začine i sa puno blještavih interijera i ekterijera, dosta promocije vlastitih prirodnih i kulturnih dobara, daju nam najljepše primjerke muškog i žesnkog roda za past oči i to je to.
U svojim pričama ne bježe od tradicionalnog obrasca ponašanja ali pokažu i moderne obrasce, tako da se u tome svi mogu pronaći.
Mislim da bi trebali i mi učiti od njih.
Drugo mene je fascinirala i veličina produkcije, odnosno broj snimljenih serija, dužina tih serija sve su oko 80 epizoda, a i bome broj glumaca, lijepih, manje lijepi, starih, debelih, mršavih ama ima ih ihihi!!


Kroz sve to oni promišljeno ostvaruju svoje ciljeve promovirajući svoju zemlju ne samo na turističkom planu, nego i kulturnom i gospodarskom. Tko bi rekao, da će im serije otvarati vrata izvozu ostalih proizvoda, da će im strani fakulteti povećavati broj studenata koji uče njihov jezik, da će im turizam porasti za 350%, tako se radi promišljeni plan 21 ( učite naši lajbeki, učite, ).
ribica0903 is offline  
Odgovori s citatom