Pogledaj jedan post
Old 11.12.2007., 00:03   #27
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
zanima me koliko je potrebno molitvi, želja, uzdaha da bi nas bog primjetio, jer sam i sam uočio da nekima (navodno) pomaže, a pojedincima ne (koliko god se molili)
nema generalnog broja da odgovorim, no fulao/la si bit, nije bit u ponavljanju (iako se traži strpljenje) več u stanju u kojem se "kuca" i s kojim motivom itd (pisao bih više da nisam ovako umoran)
Kako ti gledaš na to da se Boga zanemaruje i odbacuje i da Ga se zove kad dođu problemi? ovo je duboka tema i ako bi išli dalje u raspravu onda bi skrenuli s teme "zašto ljudi moraju umrijeti".
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
u čemu je problem ? ili , smijem li reći : u čemu je problem s bogom, da pojedine osobe pomaže, mada nisu zaslužile (ubojice, razni tipovi kriminalaca, psihopata) ??
U Novom Zavjetu češ nači dosta toga objašnjenog za pitanje ovog tipa, a načelno se može reć da je problem u čovjeku, no moguće ga je riješit, ne treba nikad odustat, još jednom preporučam NZ.

Quote:
normall kaže: Pogledaj post
jel konačni smisao svega; "vidite što ne valja, e ako budete takvi, biti ćete kažnjeni po božjem sudu", a ako trpite da vas pljuju , gaze, zlostavljaju, vaše je kraljevstvo nebesko" (koje nitko nije spoznao, sve se svodi na bibliju)
Opet moram uzet Novi Zavjet za nauk, ako pak iz njega nemožeš izvuć pouku niti korisno ništa onda ču pomoć i preferiram PM ako je nešto na osobnoj razini.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom