Pogledaj jedan post
Old 10.05.2013., 22:38   #99
Quote:
Ezra Senjanović kaže: Pogledaj post
Ne,nemoj misliti da je to zbog stereotipa.Ja to ne mislim..Hajde recimo ovo..Slobodan Praljak je general.On se tako ponaša i on ima tu razinu.Rojs jednostavno nema..oprosti što to moram reći,ali za neke budale rat je prilika da uspiju jer u mirnodopskom životu ostali bi i dalje to što su bili.
Znači ja sam Bošnjak,to hočeš reći?
Hajde da ne odgovorim na to,a ti nemoraš odgovoriti da si Hercegovac,jer to nije važno.
Što nam to pomaže,ako kao ljudi nemamo određenih kvaliteta..Što je pouzdanije;glupan ili pametan?Odgovor je jasan.
A kada bi stavili različiti nacionalni/regionalni predznak ispred obojice,onda bi si dali razmišljati ili bi ostali na istoj odluci..?

Kvaliteta ima svoju cijenu..I svoju vrijednost.
Ma slažem se da nema smisla propitivati nečiju regionalnu pripadnost ili narodnost, to sam spomenio jer mi je se činiloo da tim putem ideš.

Ajmo ovako, svašta se može reći, ali nitko ne može osporiti da je HV bio sila i da je krajem rata bez imalo sumnje bio najbolja vojska na prostoru bivše juge.
postoji mnogo razloga za to, a jedan od njih je i selekcija kvalitetnog časničkog kadra. Rojs je bio to šta je bio i posao je obavljao i ne priznajem neke primjednbe koje nemaju veze sa životom.

Na kraju krajeva čini mi se da puno idealizirate visoke činove, sve su to ljudi sa vrlinama i manama.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom