Pogledaj jedan post
Old 17.10.2010., 21:55   #6568
Quote:
Pero Gmaz kaže: Pogledaj post
Dobar dan dobri ljudi.!
Vidim da se ovo pretvorilo u dnevni boravak, hehe i neka je. Više nema izgleda bolničke čekaonice. Poželio bi dobrodošlicu jasi i saši u ovaj naš mali kutak.
Vidim da ima dosta toga napisanog (trebalo mi je hrpu vremena da sve pročitam), a prošlo je samo 7-8 dana. Šta kanite doći do brojke 500 prije Nove godine?
Vidio sam da se dosta vas žali na migrene. Bila mi je sudrug neko vrijeme (ne pamtim je po dobru), ali hvala Bogu i prošla je. Prvi uzrok glavobolja (90-95%) je neodstatak tekućine u mozgu (likvor), pa jednostavno mozak "zakuha". Tu vam onda podsjećam na uzimanje tekućine te na taj način možete smanjiti migrene/glavobolje Drugi uzrok je da jetra ne radi dobro i ne pročišćava otrove, pa se oni zadržavaju u tekućini, a treći je povezan sa hlađenjem mozga i donošenjem hranjivih tvari (slezena). To je prema onome što sam ja primjetio u svom radu. Ova zadnja grupa je dosta povezana sa ženskim ciklusom, pa u tom dijelu treba rješavati problem. Pogledajte malo na netu i tražite kuda ide meridijan slezene i masirajte točku odmah iznad koljena (točka broj 10). Uzgred primjetio sam da je slezena odgovorna (točke 12 i 13) i za štitnjaču. Pacijenti koji su imali hipertireozu su imali poremećaj s lijeve strane, a oni koji su imali hipotireozu s desne. Tako da mi je to dosta zanimljivo.
Iva, što se tiče vašeg sina i njegovih glavobolja, mislim da je to povezano s jetrom. U principu problemi s bubregom se manifestiraju s problem s zvukovima, traži se i mir i tišina (Uši) (netko je spomenuo i noćno znojenje, to je isto znak slabijih bubrega), dok se problem s jetrom manifestira kao problem s svjetlošću (oči). Iz tog razloga mu odgovara zamračena soba.
Što se tiče bolova u ramenu tu je druga priča. Učili su me da je lijeva strana vezana za želudac i srce, dok je desna vezana za jetru i debelo crijevo. Našao sam da to odgovara rečenom. Inače sama ramena pokazuju dosta stvari, ali o tome drugom prilikom.
Odmah da napomenem sve to je na početku na energetskoj razini. Treba 5 do 7 godina da se razvije fizička bolest gdje onda doktori to mogu primjetiti. Prevencija je lijek, tako da ima dosta mogućnosti i vremena. Zanimljivo mi je kako tijelo dolazi na različite načine u ravnotežu, jednostavno ljudi imaju različite rituale (koje su sami osjetili i koji im gode) i koji poništavaju neke stvari koje rade krivo. Ono osnovno u našoj bolesti je strah i briga, koji jednostavno pokreću masu drugih stvari (najbolje je rekla to luna u vezi svoje djece).
Ono što je spomenula bergemontica i još netko u vezi ruku iznad glave i spavanje, po meni to je normalno, jer jednostavno smanjena je cirkulacija nakon nekog vremena i ruka "odrveni". Dogodilo mi se ne jedamput.
Ali ono za mišiće i bolove, tipični problem s slezenom. Mozgovni tip koji jako puno radi s mozgom ali malo fizički. Kada odradi fizički, dođe do ravnoteže i bolovi se smanje/nestanu. Samo to treba očito češće od 2x tjedno, jer puno se razmišlja (Joooj, da mi je naći taj prekidač, pa da ga malo ugasim).
Ziza i lelloo isto dosta imaju izražen taj problem, a pogotovo lelloo (ne zamjeri) radi dosta slatkog i puno mozgovnog kretanja, a malo fizičkog (uzgred čestitam od srca za mod). Padanje je povezano s tim što si cijelo vrijeme u budućnosti (mislima si već tamo gdje si fizički krenula). Ako ideš sporije tijelo samo "vidi" zapreke i u skladu s time se ponaša (izbjegneš kutni ormarić u zadnji čas) a ako žuriš dogodi se k'o u crtićima: BOOOM!
Moram sada ići. Od srca vas sve pozdravljam i da imate mira u glavama i u srcima.Živi i veseli bili!
Pero svaka ti je na mjestu ali najteze se promijeniti a ti si u tome uspio i svako dobro ti zelim i na dalje da nam se cio i veseo javljas bar i ovako rijetko i to je nesto.
puno zdravlja i uspjeha u radu ti zelim
Ziza Kovacevic is offline