Pogledaj jedan post
Old 19.10.2009., 15:28   #1
Zašto "Riječ života" napada KC?

Ulf Ekman, utemeljitelj i voditelj tzv. nedenominacijske slobodne crkve "Livets Ord" (Riječ života), nastale na izdancima pentekostalizma i fundamentalizma, koja svoje inačice ima u brojnim drugim zemljama, osim u matičnoj Švedskoj, uputio je osobno pismo zahvale fra Jozi Zovki.
Quote:
"Moja supruga i ja posjetili smo Međugorje i Široki brijeg s našim prijateljima iz Italije 18. i 19. ožujka ove godine (2005.) Moja supruga i ja smo protestanti, i ja sam pastor u Uppsali u Švedskoj.
Na Širokom brijegu smo se susreli s Vama i pozvali ste nas na predavanje koje ste imali za skupinu hodočasnika iz Kanade u Vašoj crkvi.
Naš posjet Međugorju i služba u Vašoj crkvi su imali veliki utjecaj na naše živote. Bili smo duboko dirnuti osjećajem Gospodinove prisutnosti. Kao što možete pretpostaviti, iskustvo koje smo doživjeli u Međugorju nešto je posve drugačije od svega što smo iskusili u životu. Istina o Majci našega Gospodina nam postaje sve jasnija i osjećamo kako je velika postala ljubav prema Njoj u našim srcima. Za naš razum i naša srca to je prava revolucija.
Ja sam pastor i vođa mladog i sve većeg protestantskog pokreta, koji ima snažno misionarsko djelovanje u Rusiji, Centralnoj Aziji, Indiji i na Dalekom Istoku. Mnogi pastori me uvažavaju što prihvaćam s velikom ozbiljnošću, jer sam svjestan velike odgovornosti koju mi je Gospodin povjerio.
Ovdje u Švedskoj većina pastora ne poznaje Blaženu Djevicu. Gotovo da je i ne spominjemo. Mnogi postaju nervozni na Njezin spomen, jer je naš narod antikatolički već 500 godina. Vjerujem da se ovo mora promijeniti. Ali potrebne su nam Vaše molitve. Molim Vas, molite se za Švedsku - da se naš narod otvori i ponovno prepozna Gospu.
Želio bih ponovno doći u Međugorje iduće godine. Puno bi mi značilo ako bih se mogao opet razgovarati s Vama i učiti od Vas, te Vam prenijeti što Gospodin čini u našem narodu.
Neka Vas Bog blagoslovi.
U Kristu s Vama za spasenje svijeta
Ulf Ekman"

Objavljeno u časopisu "Kumstva" - Pozvani ljubiti, Međugorje
Ulfova organizacija ima i svoju hrvatsku inačicu, osnovana je hrvatska "Livets Ord", - "Riječ života", čiji je predvodnik obraćenik sa islama Husid Šićko Alić, danas kršćanin Damir Šićko Alić. Po shvaćanju 'apostola' Damira, katolici nisu kršćani već idolopoklonici, davno otpali od prave vjere kakvu nam Riječ života želi servirati. Isti je je raširio po čitavoj RH mrežu malih lokalnih "Riječi života" sa snažnim antikatoličkim programom. Te lokalne zajednice, naročito manje, sami pripadnici Riječ života zovu "misijske postaje". Cilj misija su najčešće nominalni ili zakržljali katolici. Postotak bivših katolika unutar same Riječi života je vrlo visok, i to najčešće zbog ovih epiteta uz riječ katolik u prethodnoj rečenici. Kada se u hrvatskom "Riječ života" pročulo da je Ulf Ekman učinio takav korak, ne samo da je to 'apostol' ispočetka bez provjere popratio otvorenim nijekanjem, preko izjave da se informacija ne može provjeriti jer 'pastor Ulf nije u Švedskoj' (što je točno jer je u to vrijeme bio u Fiuggiu), kasnije pak suočen sa previše potvrda prešao preko tog nijekanja i pokušao maksimalno minorizirati ovaj potez svog pretpostavljenog.
Bez obzira što njegov "nadređeni" govori o snošljivorti među kršćanima Šićko propovijeda po hrvatskoj o "Demonu Marije".
Specifičnost je da nemaju neku jaču vertikalnu organizaciju, svaki pastor ima autonomiju da propovijeda što želi, kako želi i sto mu tada padne na um, tumačenje Bibliju je doslovno, a kako nema sustavnije teologije i neke više instance, nije rijetko da dva pastora mogu govoriti sasvim suprotne stvari. To nejedinstvo je uzrok tome da imate umjerene i agresivne pripadnike zajednice. Riječ života na hrvatski način jest agresivan.
Zanima me vaše mišljenje: zašto ova zajednica, i to upravo zajednica u Hrvatskoj, nastupa tako agresivno prema Katoličkoj crkvi.
Petro is offline  
Odgovori s citatom