Pogledaj jedan post
Old 15.09.2012., 14:19   #8
Quote:
sperr kaže: Pogledaj post
Je li se pri izboru potpredsjednika i ministara u budućoj Vladi vodilo računa o ravnomjernoj zastupljenosti hrvatskih regija? Svakako nije.
...
Osim zemljopisnoga podrijetla Milanovićevih ministara, zanimljivo je i nacionalno podrijetlo. Od četvero potpredsjednika, dvojica su Srbi, Milanka Opačić i Branko Grčić. Uz to u Vladi je još četvero Srba: Veljko Ostojić, Željko Jovanović, Rajko Ostojić i Arsen Bauk. Njima još treba pridodati i Čehinju Mirelu Holy, što znači da je u Vladi zastupljena trećina neHrvata i dvije trećine Hrvata."
Ovo je najgori nacionalistički, šovinistički, ustaški, mrzilački, sitničavi, djetinjasti i uvredljivi članak u dugo, dugo vremena. Osim šta je bolno netočan (Jovanović je npr. Hrvat), etiketiranje ljudi po prezimenima i traganje za regionalnom ravnopravnosti u vladi posve je deplasirano. U biti, radi se o članku koji bi trebao pobuditi niske strasti u neobrazovanom, zaostalom politički desno orijentiranom puku.

Quote:
sperr kaže: Pogledaj post
A u kojem detalju ti pronalaziš sposobnost vladajuće garniture? Spososbni su koliko vidim jedino sebi udovoljavati, kao što su to činile sve graniture do sada. Prvo što su učinili jesu sebi povisili prava i plaće, a raji dijele otkaze i smanjuju stećena prava i to sve dok tonemo u sve dublju krizu.
Čekaj. Krenuo si s regionalnom i nacionalnom strukturom, a sad tu strukturu koristiš u kontekstu nesposobnosti. Dakle, ako su ministri bračani, rječani ili slavonci - oni su, kao i ministri, svi nesposobni. Vrijeđaš pola države.

Quote:
sperr kaže: Pogledaj post
Ako Međimurcima i ostalima ne smeta što nemaju svojih predstavnika u vlasti, e pa meni kao Slavoncu smeta što smo podzastupljeni. Pun mi j Q više ove bahate i prepotentne žgadije iza koje ne stoji ništa nego samo udbaško-orjunaški pedigre i laktanje.
Ma da. Dakle, u vladi bi trebali svi biti jednako zastupljeni - ljudi iz svih krajeva, žene, obrazovani, neobrazovani, svi osim ljudi nepoćudnog prezimena. Njih treba biti šta manje. Svodi se Hrvat protiv Hrvata, a za jednu ovako nacionalističku temu to je dosta paradoksalno.

Quote:
sperr kaže: Pogledaj post
I da, laži su još jedna odlika svih do sada vladajućih, ali mislim da ova najnovija ekipa u lažima nadilazi i samog Sanadera.
Pusti ti to. Kad ukradu više od HDZ-a (ne samo Sanadera, to su priče za naivne), onda ćemo ih moći uspoređivati.

Quote:
sperr kaže: Pogledaj post
Milanović laže kako je za Slavoniju spreman datu ruku u vatru, a ja tvrdim da laže kao pas i to ću dokazati. Uskoro ću na gospodarstvu otvoriti temu o Kukuriku investicijama po regionalnom ključu, dakle investicijama koje se fianciraju iz državnog proračuna.
I te brojke će otkriti pravu sitinu o Milanovićevoj brizi za nas jer brojke ipak ne lažu.
Da mu se ruka osuši, i to je bilo u kontekstu EU fondova. A državne investicije u Slavoniji obično završe kod lokalnih šerifa, župana. Iz koje su ono stranke većina župana?
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom