Pogledaj jedan post
Old 29.11.2011., 10:10   #410
Quote:
uciteljica1 kaže: Pogledaj post
To nije točno, jer djeca danas uče više nego ikada, usporedite neke predmete. Na primjer, biologiju za 2. razred sada i prije 4 godine. Zbog glupe mature ubacili su gomile sadržaja kojih prije nije bilo. Knjiga mog sina je pisana kao enciklopedija. Usporedite latinski kakav sam ja učila i ovaj danas. U 2 godine se uči dalako više toga nego prije. DJECA UČE KAO LUDA.
Moja djeca gotovo da ne izlaze, ne piju i ne puše, uglavnom uče. Mlađi je sada pun jedinica i dvojki. Ali kod profesorice iz njemačkog, za koju mi je odmah rekao da izvrsno predaje, ima petice i četvorke. I u tome leži odgovor zašto je znanje djece sve manje. To što uče nije znanje jer znanje se ne baca lopatama u glavu već se ta kuća polako gradi. Zato propadaju na fakultetima.
Naš je obrazovni sustav odraz stanja u društvu. Djeci smo ukrali i budućnost i mladost jer mi nismo učili ovakve idiotarije kakve oni uče.
I da me netko ne bi prozvao da to nije tema, problem je što se na isti način uči i u privatnim i u državnim školama, jedino su kriteriji u privatnim u podrumu, a u državnim na tavanu.
prvo i osnovno ja sam ovdje govorio o klincima u privatnim školama,a drugo govorim o predmetu matematika za koji sam kompetentan i kažem Vam ovako za nižu razinu pripremim klinca bilo kojeg da dobije minimum 90 % za tri dana po dva sata rada,a za višu za isti postotak,naravno ako je imao solidnu trojku,za tjedan dana svaki dan po dva sata,pa sad Vi meni recite da li je matematika smiješan predmet na državnoj maturi gdje je 80% testa šablonski i isti zadaci kao i godinu prije..ili nije?


Problem poćinje u nižim razredima osnovne škole,gdje doslovno klince treba naučiti čitati,pisati,tablicu množenja i zbrajati,oduzimati,množiti i dijeliti do 100...a ja sad kažem,iz vlastitog iskustva naravno, da klinci u petom razredu većina njih ne zna nešto od ovog nabrojenog,ko je za to kriv?nastavnici koji su ih pustili da dođu do 5 razreda,i problemi se dalje samo nagomilavaju,u osnovnim školama radi masa ljudi koji nisu ni stručni predavati neke predmete,primjerice,meni kolegica završila učiteljsku s pojačanim predmetom matematika predaje matematiku od 5. do 8.razreda,a meni išla na instrukcije iz matematike u srednjoj školi i na toj učiteljskoj,kome će ona objasniti kad ni sama ne zna..a takvih u osnovnim školama ima na stotine,ako ne i tisuće..nije po meni pogram kriv što ljudi dobro ne predaju,predavati može dobro jedino onaj ko o istom zna jako puno,taj može objasniti,drugi nitko..

druga stvar koju nema većina nasatavnika,a ni profesora,ne vole taj posao, i rade to tak da se obavi,tek tako da sati prođu i da dobiju plaču za to i čekaju samo praznike,klincima podijele ocjene i pusti brigu na veselje,kaj ne?

a i ovo da se uči isto u državnim i privatnim školama?pitajte sina za učenje u školi,i kako se piše zadaća u privatnim školama iz matematike?jedan ili dva učenika ju napišu,i to za vrijeme nekih drugih predmeta i onda ostali to samo prepišu i svi imaju zadaću 100% napisano u školi,za to ja govorim da nemaju samostalnosti,jer na učenju kad pišu zadaću iz matematike nisam ja bio na satu,nego neki prof.kojega nije briga jel će klinci sami raditi ili prepisivati..i onda kad im daš provjeru domaće zadaće 70% dobije 1,i onda ja ispadnem kriv,jer oni to nisu opće pogledali,a kamo rješavali zadatke,a zadaća 100% napisana,jedna stvar je kad si unutra i vidiš kako se stvari rade,a druga kad to gledaš izvana,ne?

Zadnje uređivanje fekky : 29.11.2011. at 10:55.
fekky is offline  
Odgovori s citatom