Tema: Potres mozga
Pogledaj jedan post
Old 27.06.2016., 17:15   #17
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kakav ti je nalaz EEG, CT glave?
"Na učinjenim nativnim CT presjecima glave lijevo frontoparijetalno se nalazi širi subarahnoidalani prostor širine do 15mm, denziteta likovora koji dif.dg. prvenstveno odgovara kroničnom subduralnom hematomu ili subduralnom higrom. Uz opisanu leziju vidljiv je gubitak giracije priležećeg moždanog parenhima.
U području Sylvieve fisure nalazi se hiperdenzna lezija, denziteta 56HU, dimenzija 15 puta 6mm što može odgovarati vanjskom sinusu no ne može se isključiti niti akutne hemoragije. Ne nalazi se znakova akutne ishemije niti ekspanzivnog procesa detektibilnog ovom metodom. Ventrikularni sustav je medioponiran, simetričan, bez znakova hipertenzivnog hidrocefalusa. Primjerena je širina bazalnih cisterni. U prikazanim kostima se ne nalazi znakova patološke pregradnje..."

Ovaj bitni dio nalaza CT-a citiram iz same otpusnice koju sam dobio. Piše da za 1-2 tjedna moram i na magnetsku rezonancu mozga.

To sa "epileptičkim napadajima" prije udarca nisam imao, a te znakove ni nisam pokazivao u bolnici valjda zato što sam skoro cijelo vrijeme ležao u krevetu.. to tek kada sam došao doma i malo se više kretao. Možda je tu u pitanju neko oštećenje motornog korteksa?
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom