Pogledaj jedan post
Old 30.04.2009., 09:32   #16
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Prvo usporedba s yugom 45 ti zbilja nema smisla. Bmw 525td sa 140 konja ima ubrzanje do 100 oko 10 sekundi što je dovoljno svakome tko nije sportaš. Istina međuubrzanja su mu ispod prosjeka za taj motor. neznam što je tim šestacima da se dosta slabije nose u međuubrzanjima u odnosu na recimo audijev 2.5 petak(bmw 525 tds 143ks 4 brzina 80-170km/h 23 sekunde, audi 2.5td 5 cilindara 4 brzina 80-170km/h 15sekundi), znači bmw-ov diesel ne uspjeva pretočiti snagu momenta u oštra međuubrzanja, pogotovo nakon 100km/h, audi ušaltaš u 5 brzinu na 80km/h i začas na nekoj ne prevelikoj ravnici prebaciš 200km/h dok s bmw-om to ne ide samo tako. Znači kritika na tu ljenost 525 tds motora jer od takvog auta se očekuje da leti kad počne grabit nakon 100km/h i prevelika potrošnja, s obzirom na ubrzanja troši 1.5 litru previše, kao i audijev 2.5 tdi v6, čisto rasipanje goriva a bez prevelikih rezultata..

No što se tiče onog gore, onog bmw-ovog benzinčuge 528 to su priče da se taj treba dugo zalaufauvat. Audijev 2.8 sa 193 konja je troma i ljena baba nasuprot tog bmw-ovog 2.8 i klinac bi s tim bmw-ov potuko u svakom raceu iskusnog vozača za volanom audija 2.8. Taj 2.8 je samo mrvicu ljeniji u 4 i 5 brzini na manjim okretajima no ništa strašno, a i to zapravo ne vrijedi jer takav motor se ne vozi na 2000 okretaja kao tdi(4 brzina 80-170km/h 18 sekundi) a kad počne čupat u 3 i 4 brzini poslije 3000 okretaja to je nešto nevjerojatno s obzirom na tu konjažu i težinu auta.
Znači 525 tds je laganu i opuštenu vožnju jer u bržoj vožnji s njim nećeš moći pratiti konkurente slične snage a i lagana noga da se izbjegne prevelika potrošnja, dok je 528 auto koji zbilja ide, brži je od skoro svih konkurenata iste snage, jasno u troškove održavanja ne ulazim ni kod jednog ni drugog, inače nema problema no moraš pazit što kupuješ.
528 imam ja vec dosta dugo pa sam pisao svoja iskustva.auto ide ali nije niti on za ganjannje stvoren.ko hoce nesto za derat nek si kupi 540 ili m5 pa da vidis kako musa dere jarca
djoomla is offline  
Odgovori s citatom