Pogledaj jedan post
Old 21.07.2003., 19:46   #11
Prije svega, pokušaj ne paničariti. Ljutika je potpuno u pravu, nije mi jasan taj doktor kod koga ste bili.
Naš mali je sa 20 mjeseci imao jaku gnojnu upalu grla i visoku temperaturu, koju smo pokušavali smanjiti lupocet čepićima, ali nam baš nije uspijevalo. Bitno je reći da kod febrilnih konvulzija nije toliko bitna visoka temperatura (nju mala djeca lakše podnose od odraslih), nego je problem u naglom rastu temperature. Kad nam se dogodila ta frka - mali se u trenutku ukočio i onda izgubio svijest - odnio sam ga u kupaonicu, gurnuo prste u usta i zalio ga hladnom vodom, a žena je zvala prvu pomoć. Odnijeli su ga u bolnicu i odmah su nam rekli da je 99% vjerojatnosti da je dobio konvulzije zbog upale grla, ali da moraju napraviti i druge pretrage i punkciju kako bi bili sasvim sigurni, jer neke mnogo gore bolesti imaju slične simptome (epilepsija, meningitis...) Ostao je dva dana u bolnici, a onda smo otišli kod najboljeg pedijatra u gradu i on nam je objasnio otprilike "da ljudi imaju u mozgu neku vrstu zaštitnog mehanizma protiv naglog rasta temperature". Tijelo odraslog čovjeka reagira na to groznicom, jakim znojenjem i sl. , ali kod djece do 4 godine starosti, taj mehanizam još nije dovoljno razvijen, pa zna zaštekati na trenutak i onda dodje do konvulzija. One u principu nisu opasne, naravno ako nisu učestale i ako su nalazi OK. Ja sam pitao doktora šta bi se desilo da se taj napad dogodi usred noći i da ga mi ne primjetimo i on nam je rekao da se nebi dogodilo ništa - mali bi došao svijesti i nebi imao nikakve posljedice. Nakon te avanture, promijenili smo čepiće i počeli koristiti voltaren i oni su nam jako pomogli kod reguliranja temperature, medjutim , oni su dosta jaki i ne znam da li se mogu koristiti kod desetomjesečnih beba. Pokušajte regulirati temperaturu tako da ne prelazi 38 stupnjeva, ali zaboravi na narodnu medicinu i potraži boljeg doktora.
__________________
Ni špijuni nisu što su nekad bili. Ranije - čim ga vidiš , znaš tko je. Danas - čim ga vidiš ,ne znaš tko je.
fritz von achtung is offline  
Odgovori s citatom