Pogledaj jedan post
Old 04.12.2010., 19:24   #58
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam ni u jednoj sekundici ni pomislila drugačije.



Inače imam jako dobru frendicu koja je doktorirala na području medicinske biokemije i bavi se puno (i stručno i onako za sebe) istraživanjima i svim "novotarijama" u vezi medicinske biokemije. I uvijek ju pitam kada imam nedoumica oko nekih novih medicinskih pojmova i saznanja. Ona mi veli da danas grčenje objašnjavanju na taj način da u svim organima nalaze te mišićne stanice u koje onda dolaze živčani impulsi...npr. u želudcu, jednjaku, maternici i dr. No astrološki želudac ili npr. maternica nisu Mars kao što je to npr. srce koje je cijelo baš fizički - mišić.
Potpuno se slažem da mora postojati impuls kao takav i da je to Ur, ja samo kažem da mišićna stanica (ili mišić, sasvim svejedno) vrši radnju grčenja...

Drugi je par rukava zbog čega dolazi do grčenja ili bilo čega drugog, da li zbog krivog impulsa (Ur), da li zbog krivog prenošenja informacije (Me), odnosno greške u prenosu informacije itd itd...

No kao što rekoh sasvim nebitno... bitnije je da se mi razumijemo...da ne začatavam više ...
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom