Tema: Mijastenija
Pogledaj jedan post
Old 29.11.2007., 20:05   #86
@mare2406 - nemam pojma...
Ja sam kljukana sa ukupno 6 različitih lijekova istovremeno, u trajanju od 3 godine, zatim su ukinuli 2 lijeka pa sam narednih 4 godine šopana sa 3 različite vrste, max doze. Nikada nisam sama experimentirala doziranje lijekova, osim što sam imala dozvolu birati vrijeme uzimanja Mestinona kada sam pila samo 2-3 tablete dnevno...
Znam da su najopakiji kortikosteroidi, šopana sam njima 5,5 godina najjača vrsta, maximalne doze svaki dan, i zato danas imam gomilu i jednu nuspojava i posljedica te par više dodatnih dijagnoza, ali ništa psihološki...
Za samu miasteniju je jako bitno kako se čovjek nosi s njom (kao, uostalom za sve teže bolesti), i o tome ovisi utjecaj terapije, tvoje stanje općenito itd., pa je moguće da je njeno neprihvaćanje same bolesti moglo imati učinka na psihu... Vjerujem da bi trebala otići psihologu, ali ne nekome koji će ju htjeti šopati antidepresivima (nisu dozvoljeni miasteničarima), već nekome koji će s njom razgovarati, i pokušati joj pomoći da prihvati bolest kao dio sebe...
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom