Pogledaj jedan post
Old 28.10.2011., 21:57   #37
Quote:
mamica2 kaže: Pogledaj post
Neki dan mi kaže šogorica da joj malena koja je stara 16 mjeseci ima na gornjim jedinicama nekakve flekice, odmah pored zubnog mesa i ona misli da su joj se zubići počeli kvariti Inače peru zubiće koliko to malena dopusti ali pije jako puno soka na bočicu i po noći popije 1-2 bočice soka. Je li moguće da tako malo dijete već ima karijes, ili je to možda kamenac na zubićima I da li se tako malim klincima uopće mogu popravljati zubići?
moj je dobio prvi karijes jako rano. S tim da nije pio na bočicu, nikakve sokove nije pio, a ja sam jako pazila na njegovu prehranu u početku. Stvorio mu se karijes na gornjoj jedinici i dvici, odnosno krenuo je između ta dva zuba i raširio se na oba zubića. Prvo je počeo sa bijelim točkicama.
Pretpostavljam da je od dojke, iako se svi zaklinju da se od sisanja ne kvare zubi.
To stoji, ali moj ima očito jako loše zube i da je pio sokove na bočicu, ne bi danas nijednog imao.
Sad sa nepune 4 godine sam ga počela vodit zubaru, već ima plombe, stoički je podnio bušenje bez anestezije i zubar kaže da se mliječni zubi popravljaju..
Ali ne tako maloj djeci, čisto sumnjam da bi sjedili mirno.

Njemu je prvo popravljanje prošlo bajno, sjedio je ful miran, držao otvorena usta, sav si važan bio. Stomatolog je popravio zubić za svega par minuta bušenje i stavljanje plombe, ima predivan pristup.
Jedva je čekao kad će opet zubaru.
Drugi put je bila zamjena, obavila to rutinski, malo duže je trajalo, na početku nas špotala zbog karijesa i mali više ne želi zubaru..

Najbitnije je naći nekog dobrog stomatologa i da se prije posjeta zubaru dijete pripremi. Mi smo u čekaoni imali neke slikovnice o zubićima, pokazala sam mu sve instrumente u ordinaciji, dijete je bilo oduševljeno.

Zadnje uređivanje pink5 : 28.10.2011. at 22:04.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom