Pogledaj jedan post
Old 18.03.2013., 23:32   #21
Veli Jura , i ja sam danas naletio na ovo, isto sam bio u 102 tada, poslije do kraja rata u 1....koliko je gluposti u tih 15 dana napravljeno dovoljno govori ova karta iz linka...kako može plan akcije biti na leđima brigade koja nije sve skupa zajedno ispalila 3 okvira bojeve municije na vježbi a kamoli u napadnom djelovanju i još ju po planu poslati toliko duboko u neprijateljski teritorij...Mi se nismo ni po imenima ni znali, ak si znao nekog iz kvarta od ranije to je bilo to, a kamoli da su nam većina zapovjednika , neću reći glupi i vrijeđati ljude, nego jednostavno nisu bili sposobni za tako nešto. Na stranu sada tko je prešao tko nije i zašto, jednostavno, 102 nije nikako smjela ni mogla biti nosioc te akcije, pored toliko brigada na terenu koje su tu već 2-3 mjeseca. U knjizi iz linka točno piše da je do 6. prosinca trebala na nekim mjestima u Zagrebu biti obuka...ma koja obuka, točno se sječam jer je bio Sv.Nikola da mi je jadna stara po zamračenju došla u Borongaj i donijela Milka čokoladu i onu šibu od Krampusa i onu crnu fantomku (spaslaje na onih -15, 20 kolko je već bilo haha, samo smo ležali u sobama i pili pive...nismo ni znali kam idemo, niti nam je itko pokazivao bilo kakve karte (ovo govorima samo za moju postrojbu, za druge neznam)...iz Galdova smo krenuli po noći 12-13.12. prema Kupi, s time dfa je pol ekipe iz postrojbe otišlo u Zagreb, koje smo uspijeli naći telefonom doma i snašli se za prijevoz su stigli(taman kad smo kretali i već bili u koloni kamiona neki su uskakali)...po onoj magli smo dobasali do rijeke, niti smo imali pojma na kojoj smo strani, ma ništa...mislim da nam je šifra na motoroli bila sisak 6 (nemojte me držati za riječ) i da smo se svi skupili oko zap. jer smo skužili da nam se obraćaju iz komande, ovaj je sam rekao da je knjigu sa šiframa zaboravil u Galdovu... Sad sam čital temu o akciji Maslenica pa me već oči bole, tak da ne duljim, kad se sjetim Maslenice i ovog fijaska ko da sam bil u dva različita rata i dve različite vojske..tak poslat ljude u napad i da za to nitko ne odgovara
Deadkhc is offline  
Odgovori s citatom