Pogledaj jedan post
Old 07.02.2017., 15:48   #59
Quote:
Trupina kaže: Pogledaj post
Koliko sve te teorije zvucale nevjerovatno, opazam neke stvari koje me navode da su u mnogo cemu tacne. Npr., ne znam kakva su vasa osobna iskustva, ali posljednjih godina (recimo od napada na Irak u 2003. ali posebno nekoliko zadnjih godina) primjecujem vrlo zanimljiv trend, a to je da ljudi, i lijevi i desni, pocinju mrziti Ameriku a simpatizirati Rusiju. Zanimljivo u svemu tome je da smo pozitivnije misljenje o Americi i negativnije o Rusima imali prije 30 godina, dok smo bili socijalisticka zemlja vodjena komunistickom partijom i vojno blizi Rusima, nego sada dok smo kapitalisticka zemlja, clanica EU i NATO-a. Izvana, citajuci velikotirazne novine i gledajuci TV, covjek bio rekao da smo dobar i poslusan vazal, cvrsto na liniji, ali u obicnom narodu se primjeti drugaciji sentiment.
Pa i na pocetku 20. veka su Hrvati verovatno vise voleli Srbe od Austrijanaca, pa se to ubrzo potpuno promenilo. Lako je nesto voleti sa distance, a teze kada prolazite kroz realne situacije i nesuglasice u saradnji. Zato mi iz ex-SFRJ blaze gledamo na Ruse od svih koji su zapravo ziveli pod njima.

Zato se Amerikom daleko vise odusevljavaju recimo Indijci nego Francuzi, iako su im ovi drugi daleko blizi i po ideologiji i po mentalitetu i po uredjenju.

Teorija da KGB psiholoski rastace zapad, kada se u praksi upravo dogodilo suprotno (rastakanje SSSR-a od strane zapada, i potpuno okretanje vecine njegovih bivsih republika protiv Rusa), je smesna i neutemeljena u praksi.
Defke is offline  
Odgovori s citatom