Pogledaj jedan post
Old 22.07.2017., 02:51   #68
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post

E sad tri mora - najbolja opcija za HR - naveo si dovoljno razloga pa neću tu još dodavat iako bi se moglo. Realno projekt koji od glave do pete kontroliraju ameri ( i što je tihobl dobro primjetio - ta inicijativa nije toliko protiv rusa koliko protiv nijemca - anglosaksonska paranoja koju sam već spomenuo - ne smiju im dopustiti da pređu u warp jer postoji opasnost da ih neće moći uhititi, pogotovo ako se spoje sa krakovima Zmaja - puno pametniji izbor nego japan prošli put - možda čak i glupi nijemac uči). Nama je tu neupitno mjesto, ali postoji velika opasnost - anglosas isto kao i nijemac niti ima sluha za naše potrebe niti razumije našu kulturu niti nam potpomaže ekonomiju već je nemilo uništava - postoji velika opasnost da budemo topovsko meso u slučaju kakvog odmjeravanja mišića, a naša dva poglavnika idu raširenog čma.. jedan briselski, a drugi washingtonski - i svi oni koji u njima vide državničku snagu su u teškoj zabludi. Ti ljudi nemaju nacionalni osjećaj niti patriotizam i za nas kao malu naciju su opasni - gurnut će nas niz vodu, ako stigne takva naredba. što je tu je, pod anglo čizmom smo - treba izvuć nekakav patriotski kadar pa makar bili mrtvi lopovi koji će nas izvući s potencijalnih neugodnih tokova i koji neće dopustiti potpuno ekonomsko uništenje države i uništenje nacije.
Bojim se sto se ljudi pale na ovu pricu o medjumorju. Meni ta prica smrdi na 1944.


Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Trump i Putin mogu dogovoriti da se Njemačka drži na štapu. Glavni financijer Tri mora je Kina. Kako sada to objasniti?

Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post

U toj uniji Hrvatska neće biti periferija, već ulaz. Nijedan Kinez ili Japanac neće ići do Gdanjska, kada mu je Rijeka bliža 2000 km i par dana. A Rijeka jedina ima dovoljno duboki gaz za najveće brodove.

Pogotovo ako se napravi pruga Rijeka - Budimpešta. Mi time postajemo, ponovo, mađarski izlaz na more. Nije baš usporedivo sa SFRJ?

Otkuda ti ideja da ce Kina finasirati antinjemacki projekat?

Da si napisao da ce Kinezi finansirati uniju Srbije, Grcke i Bugarske jos bi nekako i povjerovao. Kupili su Pirej, imaju nerasciscenih racuna sa Turskom pa bi ovo bio zgodan oblik da im vrate, otvorili bi rusima juzni tok i tako ih zaduzili (a kinezi svoje dugove uvijek naplate), itd.
Sto se tice Rijeke za kineze to je zavrsena prica. Rijeka ne moze biti nikakav ulaz, osim za americki LNG.

Sto se tice usporedjivanja SFRJ sa madjarskim izlazom na more nema smisla. To je najvise sto ce Hrvatska postici u ovoj prici o toromorju. Price kako ce se napusti Balkan i uci u centralnoevropske zemlje su price za malu djecu. I u takvoj uniji hrvati ce ostati balkanske primitivcine, samo sto ce biti najmanji i najsiromasniji pa ih niko nece zarezivati.

Od ove price pada mi na pamet samo jedna jos gora: da podje ubjedjivanje kako je najbolja stvar da Dalmacija napravi uniju sa Italijom, a Slavonija sa Madjarskom. Stanite malo na loptu, ne palite se ko hepo kockice.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom