Pogledaj jedan post
Old 26.09.2017., 10:15   #71
Quote:
Totoljuška kaže: Pogledaj post
Dobar dan Srebrni medvjede, i zahvaljujem na normalnom komentaru u ovoj
računalnoj, anonimnoj komunikaciji....Razumijem što misliš, ali možda je to zato jer smo mi ljudi skloni zabludi da DOBRO zaslužujemo po default-u, jer to jednostavno zaslužujemo a loše se stvari događaju nekom drugom....problem je što na DOBROM nismo zahvalni, nego tek kad, neke od nas, uključujući i mene, razvali Život, onda se prioriteti mijenjanju i postajemo svjesniji ljudi i situacija i znanja koji su zaista važni, ali su skriveni u svakodnevnom, "jednoličnom" življenju-preživljavanju, zastrti iza koprene silnih iluzija kojima smo izloženi...ne znam, tako mi se nekako čini...

u svakom slučaju, hvala na komentaru i lijep pozdrav
Prema mojoj vjeri (reinkarnacija), rodili smo se u finim uvjetima života jer smo se u prošlim životima interesirali za Boga i duhovnost. Dobili smo dobre uvjete da ne moramo brinuti o egzistencijalnim problemima pa da se možemo posvetiti proučavanju duhovnog znanja.

Ali onda se uzoholimo i krenemo putem materijalnog uživanja.
I kad nakon nekog vremena dobijemo pljusku, onda je joj meni joj.

Svi imamo slobodu i ako želimo materijalan svijet to i dobijemo, ali onda nemamo pravo kukati kako nam je loše kad smo dobili baš ono što smo željeli
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom