Pogledaj jedan post
Old 03.10.2017., 16:26   #29
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Porez je najmanji problem dok te ne uhvate, a kad te uhvate onda idu zakonske konzekvence.

Ako podstanari u stanu drže švercanu robu, dilaju drogu ili otvore kupleraj, onda također možeš imati problema. Policija ih uhvati, nađe im po kila droge i onda ti objašnjavaj da nemaš ništa s tim. Ako imaš ugovor o najmu, tada se automatski ograđuješ od svega.

Ako te pak i ne proglase za dilera droge, najmanje što ti se može desiti je da te porezna uhvati za vrat jer si ilegalno iznajmio, a prisiljen si sam priznati policiji da si iznajmio stan (ali eto vraže, od ugovora i porezne prijave nema ni traga ni glasa).

Ako ti podstanari nabiju režije i uteknu, kako ćeš ih tužiti i tražiti ovrhu? Ako ti razbiju namještaj, unište parkete, odnesu kućanske aparate, utrpaju u kombi sve što vrijedi... Na osnovu čega ćeš ih tužiti i tražiti da im se sjedne na plaću dok ne otplate štetu? Možda na osnovu usmenog dogovora i njihovog poštenja?
Izdavanje stana je rizik kako god okreneš.
Po meni treba inzistirati na barem 2xpolog/iznos stanarine,plaćanje prve stanarine unaprijed i svaki mjesec kontrolirati da li podstanar plaća režije ili ne.
E sad...ako sam baš takav baksuz da sam izdao dileru droge ili da mi sve odnesu jbg...iskreno bolje bi i to nego da se vučem po sudovima.

Također,postoje društvene mreže,svakog problematičnog podstanara "prijaviti" javnosti,ime i prezime,ima takvih grupa.

Zadnje uređivanje torente33 : 03.10.2017. at 16:37.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom