Pogledaj jedan post
Old 05.07.2011., 12:43   #60
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Da i to. Sad ne daju najbolesnijima i onima koji trebaju mirovinu. Moja mama će završiti u kolicima zbog toga. Zbog dijagnoze joj je strogo zabranjen svaki rad, a posao joj je fizički naporan. Svi specijalisti su joj to rekli. Ona bi išla i za mizernu mirovinu samo da ne bude teret drugima, a bit će. Valjda bi trebala dati otkaz par godina pred mirovinu ili se dokrajčiti i živjeti kao biljka. Ko je jamio, jamio je.
Na žalost to je istina. Ja znam nekolicinu branitelja koji su isposlovali invalidske mirovine a mogu nositi vreću cementa od 50 kg. I još znam i brojne kvaziinvalide. Jedan od ovih ovdje je moj poznanik u invalidskoj mirovini (48 godina) i novokomponirani vlasnik desetaka hektara vinograda: http://www.agroburza.hr/2009/12/pod-...novih-hektara/
Zbog njih sada realno bolesni ljudi moraju raditi do 70 godina života. Neka tvoja mama ide putem ovih lažnjaka: a to znači neka ne traži uopće mirovinu, nego neka se vuče po bolovanjima. Ako ne može sa ovim poslom koji sada radi, može ići putem koji će joj to omogućiti: npr. neka se fiktivno zaposli kod nekog prijatelja na nemogućim radnim uvjetima. Tako da je ne mogu bolesnu vratiti na posao dok se ne izlijeći. Ali će se država i tome problemu dosjetiti na uškrb ranije umirovljenih lažnjaka. Jednostavno će nekom npr. tokaru tko je ostao bez noge zbog šećerne bolesti reći da mora na biro rada i da se prekvalificira (recimo u repcionera) i neka čeka posao. Dobiti će ga na "prvi livoga mjeseca", jer i mladdi sa dvije noge ne nalaze lako posao recepcionera.

Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Broj radnih mjesta nije konstanta. Mogu se otvoriti i nova radna mjesta, zar ne?
Drugim rijecima, studenti i umirovljenici koji rade za nize place ne izbacuju nuzno nekoga drugoga sa radnog mjesta. Oni popunjavaju radna mjesta koja inace ne bi postojala (jer su neisplativa u slucaju da poslodavac mora platiti punu cijenu).
Matematicki je jasno da ce mo kao drzava biti bogatiji sto vise ljudi radi, a ne sto manje.
Država može uz male novce otvarati (ili poticati) otvaranje niskodohodovnih radnih mjesta. Ali je onda problem što neće nitko, recimo branitelj koji ima mirovinu 4000 kn i donekle je radno sposoban da otiće pomoći brati masline ili saditi nove nasade. On će jednostavno reći da mu je bolje kod kuće se izležavati, nego ići brati ili kopati masline.
Nema nam drugo nego ići putem Mađarske: otvaranje radnih logora za nezaposlene i ranije umirovljene : http://www.slobodnadalmacija.hr/Svij...8/Default.aspx

Zadnje uređivanje krena : 05.07.2011. at 12:55.
krena is offline  
Odgovori s citatom