Pogledaj jedan post
Old 18.05.2012., 18:00   #98
ovo je stara vijest, al mi se čini i dalje iskoristiva

"Agrokor trenutno posjeduje 5.579.663 dionice Belja, što čini 67,92 posto udjela u temeljnom kapitalu. Za preuzimanje preostalih dionica, njih 2,64 milijuna, Agrokor bi trebao platiti oko 785 milijuna kuna, jer se uzima u obzir prosječna tromjesečna cijena te dionice, ponderirana s volumenom, koja je na dan 12. rujna 2007. iznosila 298,13 kuna.(H)"
http://liderpress.hr/arhiva/138405/

298:78= 3,82

razmišljam izaći iz nekih trenutnih pozicija i nešto uložiti u belje.

pros.
trenutna cijena od 78 hrk, spor između hanfe i agrokora na upravnom sudu gdje hanfa još nikada nije izgubila(iako mi nije baš jasno ovo, ustavni-upravni sud ), nadalje todorić na obavijesnom razgovoru o podrijetlu imovine, LEDO se ušminkava bilanca, koji je sam po sebi ok firma i nije neki core business agrokora, a može se dobro unovčiti.

ako sam dobro izračunao ovako od oka za LEDO se po trenutnoj cijeni dionice može dobiti 1.108.500.000,00 HRK
s tim se mogu izvesti razne kombinacije.

pored toga, na ovu dionicu se može gledati kao na kupnju opcije,istina malo skuplje opcije al ovdje u svakom ishodu na kraju ostaje neki kolateral

cons.
stanje u HR sudstvu i mogućnosti odugovlačenja spora u nedogled, pa onda opasnost još većeg opportunity costa nego u npr PTKM

btw.
jel se može shortati na HR burzi?
nešto se kao bilo pisalo po novinama/netu

u svakom slučaju bi se trebala pomaknuti u 8-om mjesecu kada bude odluka upravnog suda o agrokorovoj žalbi na obvezu preuzimanja.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom