Pogledaj jedan post
Old 17.06.2017., 22:24   #550
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pa jbte, ako imaš školu koja radi u smjenama, i potreban ti je boravak jer ne možeš pustiti dijete samo doma- onda je logično da taj boravak radi od ujutro do pet popodne, ovisi kad kome treba. ako si u jutarnjoj smjeni- ideš u boravak popodne dok te starci ne pokupe. ako si u smjeni popodne, opet te starci neće ostaviti same doma do 13 sati nego će te već u 7-7;30 ostaviti u boravku DO nastave. tako je ovdje u svim školama.. pa kako ćeš drukčije??
ta popodnevna smjena je još gora jer malo tko želi ostaviti mlađe dijete samo od ujutro do popodne kad mu počinje nastava.
jel sad kužiš zašto mi je škola u smjenama totalno usrana??
meni se svi moji bivši učenici koji su sad srednjoškolci žale na tu drugu smjenu jer su nerijetko u školi do 8 navečer. i sami kažu, koliko god smo ranije njurgali na prvi sat, ovo nas ubije.
u zagrebu je u vecini osnovnih skola, cak i ovih dvosmjenskih i jednosmjenskih, nastava uvijek ujutro, a produzeni boravak popodne.
zato se i zove, produzeni.
dakle, djeca do 2. ili 3. razreda uvijek imaju nastavu ujutro, a od 3 ili 4 krecu u smjenama. nekad tek u petom, ako se moze organizirat.


meni je puno klinaca s kojima radim reklo da je bolja skola u jednoj smjeni. ovo s duzim spavanjem je cesto neizvedivo, jer ih (pricamo o osnovnoskolcima) starci ionak ujutro probude kad idu na posao, zivkaju 68 puta da provjere jesu sve napravili i dok dodju na drugi sat popodne, vec im se spava.
najveci problem su slobodne aktivnosti, koje su organizirane u vecernjim satima, pa nakon cjelodnevnog ucenja, imaju jos i trening navecer.
u moje doba su sportovi, baletne, muzicke pratile turnuse i kak se mijenjao turnus u skoli, tak i u aktivnosti, pa ti turnusi nisu bili tolko "stetni", a kome roditelji nisu natovarili pizdarije, mogli su spavat, igrat se, gledat tv...
danas roditelji biraju upisat dijete u jednosmjensku i muzicku popodne, ili jos bolje, muzicku u sklopu skole.
(treba li to sve djeci, to je druga tema)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom