Pogledaj jedan post
Old 02.10.2017., 11:41   #2836
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nije najveći problem taj pojedinac svećenik, nego cijela svećenička hijerarhija lik Isusove Crkve koja ga je štitila a žrtvu zanemarila, da bi svoj ugled očuvala.
Katolička Crkva je institucija. Bog nije.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bog? Stvarnost? Univerzum? Spoznaja? Ljubav? Istina? Puni ljudski potencijal? Einsteinov Bog?
Znaš da nas ima raznih ljudi. Svatko priča iz svog ososbnog iskustva i tko govori iz svog iskustva govori istinu (osim ako čovjek sebe laže, ali to je neka druga priča).
Moja priča. Ja sam rođen katolik, "kršten, krizman, pričešćen", odradio kroz psovanje i seksualni nemoral sve te papire", i položio, zamisli uspio sam preavriti Boga da sa večernje pijanke i sexa primim sakrament koji se daje Katoličkoj C., visoko obrazovan, situiran, radno zaposlen, super sve, ganjam ja tako kroz život sve i svašta, i budem u situaciji kad vidm dobijem od bluda spolnu bolest (koju sam vukao 3 godine po doktorima...), uvidim da sve to nema smisla, a moš mislit kakav osjećaj ... i krenem tražiti "smisao života", šta god samo da se ne bacim sa zgrade, jer i tako sve je besmisleno, pa daj da odma umrem. Kroz knjige, new age, bla bla, naletim na Bibliju ONLINE, malo ja po forumima itd, i počnem čitati Novi zavjet. Vidim u tom liku Isusu "nešto", zakačim se za Njegovu istinu po svakom pitanju... Što usljeđuje je šok i nevjerica. Vjerujući da Isus i danas iscjeljuje, molim da ova gadna bolest od ode mene, i očistim se kroz 2-3 mjeseca, Bog mi uzme psovku iz usta, zgadilo mi se samozadovoljavanje, prestanem i to raditi nakon 15 godina, preko noći, tata prijeti da će me izbaciti iz kuće, Bog mi svašta govorio, odrekla se familija mene, i tako to biva 2013. godine, i mislim ja u sebi: "Isuse, mora da je sve ovo istina, vridi umrit za istinu, a još brdo stvari, pritisaka...

Da premotam, u 2017., položile se stvari na na n-tu bolje i ja sad kad pogledam nazad u 4 godine vidim kako je Bog bio milostiv meni i svima oko meneako ćemo po ljudski iz onog košmara sada već 2 godine ima da sam kupio stan bez kredita da napomenem, oženio se ženom koja isto "vjeruje" ko i ja, upoznao oh-ho ljudi koji imaju ista svjedočanstva i slična kako ih je Bog dotakao, i vidim u svima nama istu poveznicu, a to je da smo priznali Bogu da je tu, pokajali se, i rekli "Isuse ti si zakon, ajde dođi i pomozi mi da živim kako treba, jer ovo što prezentira Katolička crkva, svijet, nemoral, izlasci, politika, laži, preljubi itd. mi se gadi i hoću nešto pravo za što da živim... i to je to, lako tko hoće. Ko neće, opet dobro, Bog nikoga ne sili i nikom nije pristran, jer je đentelmen, On sve zove, tko se odazove blago njemu.

I to ko što sam rekao 2013. Bogu "Isuse, mora da je sve ovo istina, vridi umrit za istinu..." Bog to potvrdio i realizirao moj život na bolje.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Nema "progledavanja" dok god se netko drži prastarih dogmi koje su neki drugi za njega smislili, a on slijepo prihvatio. To je kao da si svojom rukom staviš prevjes preko očiju, popiješ plavu pilulu...

Odvaži se popit crvenu i slobodno istraživat realnost oko sebe, bez prastarih naslaga mentalnih nakupina i taloga.


The red pill and its opposite, the blue pill, are popular cultural symbols representing the choice between: Knowledge, freedom and the (sometimes painful) truth of reality (red pill) Falsehood, security and the blissful ignorance of illusion (blue pill)
Eto to je moje iskustvo, nisam savršen, ali u Boga se uzdam i ide mi na bolje, valjda možeš išČitati da govorim istinu, šta da ja kažem nego najbolje ono što sam doživio, iskusio, čuo..

Ja ne da ne bih opet ovako prošao, nego bi sad bio još radikalniji, jer Bog je Zakon! Hvala Isusu dobrom na svemu!
Eto pa ti dokaži meni da nije tako kako sam rekao, to ne možeš, jer ja znam što sam prošao. Zato praksa je najjača stvar na svijetu, niko ti to ne može uzeti!
remus0 is offline