Pogledaj jedan post
Old 27.10.2017., 19:05   #1281
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
pa zbog toga mi je još manje jasno, ako već imaju sve potrebne podatke jer sam ih dao kad sam otvarao račun,
što će im još dodatni podaci kad ih ionako mogu dobiti od države?
(ako se stvarno radi o borbi protiv terorizma i pranja novca, na što se pozivaju)
kak misliš mogu ih dobiti od države? Tko je banka da traži i dobije od države bilo kakve podatke o bilo kome osim onih koji su javno objavljeni?

Banku realno boli briga za financiranje terorizma/pranje otprilike kao i sve nas, tj. smatramo da to nije ok i da bi se po tome nešto trebalo napraviti. I to je to.
Ali ako u jednadžbu ubaciš da će te država globiti lijepim ciframa ako ti dođe u kontrolu i nemaš podatke o klijentu koje ti taj isti klijent mora potvrditi, onda ćeš bome uvesti sve moguće alate da se pokoriš volji zakonodavatelja pa čak i malo više. A prema bankama ide krajnji alat/kazna za neposluh u vidu oduzimanja dozvole za rad.
Tak da onda imaš odluku menađmenta:
A) zatvoriti poslovni odnos Krkimiru i još par desetaka-stotinjak buntovnika kako bi se opravdao pred HNB-om/državom da radiš sve kako bi ispoštovao njihove zahtjeve
B) Reći Krkimiru i sličnima "ma dobro bitni ste nam kao klijent pa ne trebate ispunjavati ništa" pa se ustanovi da Krkimir pere lovu za kartel i onda popušiti dozvolu i pozdraviti se sa 1-2 miljarde kune godišnje dobiti

težak odabir.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom