Pogledaj jedan post
Old 25.03.2013., 18:47   #7777
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Kakvi su ovo navodi da se nos ne smije dirati uopće čak nekoliko mjeseci?? I da se ne smije ispuhivati 10 dana nakon operacije??

Recite mi ako sam u zabludi, ali ja od petoga dana uredno i najnormalnije ispuhujem nos i da to nisam radila ne znam kako bi mi se očistilo sve ono što sam ispuhala i savršeno dišem od šestog dana, bez ikakvog curkanja. Danas mi je 12.-ti dan od operacije i sve je s disanjem u redu..
Kako ću ne dirati nos mjesec dana?? Pa sam doktor mi ga je dirao dok je skidao kalup... Perem ga (izvana) lagano vaticom i mažem kremom, naravno lagano, jer mi je koža presuha na njemu.. Mlo sam se jače "takla" par puta pa mi iskusne cure kažu da nije frka jer nos nije papir, a sad ispada da ga ne smijem ni taknit?! Što, zar će mi se od laganog dodira iskriviti, promijeniti ili? Nije mi jasno..
Ovako, nitko od nas nas se ne oporavlja podjednako, nismo imali potpuno iidentucnu operaciju (rez itd), nemamo istu kvalitetu sluznice a ujedno je ista nekome mozda jace a mozda i slabije uklanjana, nemamo istu prokrvljenost kao nI istu kvalitetu kapilara pa stoga ni iskustva ne mogu nit ista. Zato vjeruj da nije nitko dobio bezveze naputak da ne dira nos toliko dugo.
Recimo meni na otpusnom pismu pise da mi je mican i dio sluznice al naravno da ne pise koliko je to uklonjeno a pouzdano znam da je mnogo i receno mi je u startu da na potpuni oporavak sluznice mogu cekat i cak 2 godine dok je mojoj poznanici taj isti dr rekao cca 6 mjeseci do max godine dana sto je normalno posto nam nije skidao istu kolicinu

MenI je receno da nos pocinjem lagano ispuhivat tek za 10 dana ako bas moram al da ne pomisljam o onom kladicnom ispuhivanju ali sam dobila i napomenu da se i ne cudim ako za cca 2 tjedna jako kihnem te usljed kihanha dodje do jakog krvarenja zbog kojeg znam neke da su zavrsili na hitnom odjelu.
Zato za rakve informacije treba striktno slusat svog doktora jer samo on zna sto vam je radio i koliko ja zahvat bio opsezan.

BTW: a ove price nekih forumasa oko cackanja nosa i trganja kradta i osusene krvi necu ni spominjat jer to je nista drzgo nego igranje sa komplikacijama.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline