Pogledaj jedan post
Old 07.09.2013., 20:33   #86
što se tiče izbora puškostrojnice..po meni...
--prvo bi tribalo dobro naučit što je to:
-SAW
-LMG
-MMG ili GPMG
-HMG
(u ovom slučaju HMG nas ne zanima)
--sve to SAW,LMG,MMG dobro prevest na naški da više ne bi bilo nikakve zabune
--onda razlučit što je što točno...(recimo primjer.Dal je MG-3 po svim svojim teh.karakteristikama LMG ili MMG?..ako se to može)
...((meni je osobno malo problem razlučit što je što u slučaju SAW-LMG
SAW valjda jedino može bit ako je 5,56 a LMG može i 5,56 i 7,62 ..ili sam u krivu?MMG može jedino u 7,62 nikako 5,56 ... tu mislim da ne griješim))
--vidit kolko se ima para
--nać nekog pametnog ili grupu pametnih koji znaju o čemu se ovdje radi i kojima ne bi bilo problem malo se prošetat po postrojbama pa pitat ljude,malo se raspitat kod saveznika prikupit informacije sa svih strana ..naravno osvrnut se unazad prema D.R.-u...
--financijska sredstva
--točno definirat opis radnog mjesta što ko radi i na kakve sve zahtjeve treba odgovorit taj isti i tek na osnovu toga odredit koje sredstvo di ide odnosno cal. sredstva
--novac
--e onda lijepo objavit nekakav natječaj na planetarnoj razini i reć : Evo gospodo imresionirajte nas,pokažite što imate.
--U slučaju ponavljanja slučajeva Rončević,Zagorac i sl. streljat odma

eh sad mi znamo da para nema i po toj osnovi ideja za izvlačene iz sladišta Ultimaxa i HK21 uopće nije loša...dapače to bi bio dobar potez.Idemo se krpit s onim što imamo pa čekat bolja vremena.Ta bi gvožđa trebalo prvo locirati,ustanovit u kakvom su stanju i još jedno pitanje ima li se dovoljno municije u cal.7,62 te u kakvom je stanju ista.I tada naoružat bojnu,dvi u biti koliko se može i povest računa o onoj famoznoj Ratnoj Rezervi tj određen postotak sredstava ostavit u pričuvi.Mislim da održavanje i servisiranje ne bi bio prevelik problem.
Stvarno ... mješat VHS i M-72 ... to je baš krpljenje i glumatanje vojske.Jesmo ušli u taj NATO ili što?U nedostatku nečeg modernijeg i boljeg Ultimax i HK21 će sasvim dobro poslužit i čemu se blamirat pred belim svetom sa M-72.To il prodat il spremit za postrojbe u pričuvi..(ako i od tog nisu odustali).
jedangrafitni is offline  
Odgovori s citatom