Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 15:38   #6
Sjela mi je tema, mjesecima već intenzivno razmišljam o tome

Meni je najdraže kako se u Hrvatskoj ne da živjeti na razini dostojnoj čovjeka. Samo golo preživljavanje, gdje je sladoled za djecu/odlazak u restoran jednom tjedno/piva s prijateljima/kupnja u dućanu bez okretanja svake lipe... I tako u nedogled.

A onda kad se jednom ode u bijeli svijet, sve nestane. Mislim, sve je vani u istom cjenovnom rangu kao i u Hrvatskoj, samo baš ne sjedaju na pivu jer umjesto 20 kuna dođe 20 eura, kupuje se samo u Aldiju i Lidlu (dočim je to u Hrvatskoj ekvivalent kopanja po kontejnerima), filmovi se skidaju s neta (recimo karta u Berlinu bude i oko 15 eura, s čime u Hrvatskoj pokriješ mjesečne odlaske u kino)...

Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
A tek kako se napreduje...već za par mjeseci si šef smjene za čišćenje wc-a u restoranu.
Joj, da! Napredovanje! Frend iz osnovne, inače šarmantan zgubidan koji je tek s 20 i nešto uspio završiti neku lijevu srednju preko večernjeg tečaja, odlazi u Irsku raditi kao vozač viljuškara u skladištu omanjeg dućana. Iako ima poprilično imućne starce koji u jednom gradu središnje Hrvatske imaju noćni klub. Kojeg bi za koju godinu on naslijedio. Ali to mu je previše provincijski. A u Irskoj mu je za 10-ak godina otvoren put do šefa svih viljuškara. Svih tri
helena375 is offline  
Odgovori s citatom