Pogledaj jedan post
Old 21.06.2012., 11:38   #5890
Kortikoidna krema i izlaganje suncu

Bok svima!

Makar moja dijagnoza nije psorijaza, mislim da biste mi vi mogli pomoći na temelju iskustva:

Dermatologica sumnja da su moje suhe, crvenkaste fleke koje se perutaju,a a ponekad i baš ljušte, posljedica malo jače dehidracije. Dobila sam Elocom mast - mazanje jednom dnevno u trajanju tjedan dana. Nakon 7 dana vidi se poboljšanje, ali na netretiranim mjestima izbijaju nove. Uz to mi je preporučila ulje za tuširanje Exomega i kremu Dexexryl. Budući da oduvijek imam izrazito masnu kožu, jedno tuširanje i mazanje je rezultiralo nenormalno ogromnim izbijanjem prištića. Sad kombiniram: ruke i leđa normalno tuširanje, a noge(najviše fleka) uljem+krema. Kontrola je dogovorena tek na kraju 7 mjeseca, jer imam i dosta pretraga za napraviti, a rezultati se hvala bogu čekaju...

Jel mogu napraviti pauzu od kortikosteroida 7-10 dana, pa onda opet 7 dana mazati? Ili pauza nije niti potrebna ako nije prošlo? Ili ova krema ima ''produženo djelovanje'', pa se pravi rezultat vidi tek neko vrijeme nakon prestanka mazanja? Pitam zato jer sam ko klinka imala neurodermitis(ili neurodermatitis, nisam ziher kak se zove) i mazala Belodermom do kad se nije povuklo. Pa se nakon nekog vremena vratilo, i onda opet ispočetka...

Drugo pitanje koje me muči je da li se smije u toku terapije izlagati suncu? Ništa o tome ne piše na uputama. Ne znam dal je pravilo za sve ko isto.

Unaprijed vam zahvaljujem na pomoći! (A ukoliko administratori zaključe da postoji bolja tema, bilo bi mi drago)
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom