Tema: Tunis
Pogledaj jedan post
Old 10.06.2003., 18:09   #9
Quote:
Nemruth Dagi kazˇe:
Nemoj se uvrijediti ali je Tunis zadnja destinacija koju bi ti savjetovala.

Jedino sˇto se isplati dozˇivjeti je safari, ako volisˇ pustinju,
berberi su zanimljivi, ima par sitova koji su zgodni za vidjeti amfiteatar u Dzˇemu, muzej sa mozaicima u Tunisu, Keruan (trec´i ili cˇetvrti sveti grad muslimana) ostalo je daleko siromasˇnije nego recimo Egipat, Maroko, Turska.

Sve u svemu predlazˇem ti ra?e Egipat.



Ovo uz najbolju volju ne razumijem.

U Egipat ides u razgledavanje piramida i umjetnina po muzejima (prvenstveno u Nacionalni muzej u Kairu), sad u novije vrijeme u Aleksandriju (iako je i to rijetko, jer je prilicno izvan ruke). U Egipat ne ides na godisnji u klasicnom smislu, bar bi meni bilo glupo otic u Egipat i kupat se na Crvenom moru , dok su mi piramide na dohvat ruke. To mi nije godisnji u smislu da se odmorim, Egipat mi je za razgledavanje, turisticko putovanje, a ne odmor, ne znam da li kuzis sta hocu reci.

Tunis je prvenstveno odmor, kuzis, more, sunce, izlasci, sve je jeftino, mozes uzivat u bazenima ako su ti valovi preveliki ili imas klince, igrat tenis, surfati, sta god hoces. Imas uz to i mogucnost da otputujes na izlete koji su jako ok, ali nije ti primarna svrha dolaska u Tunis razgledavanje, kao u Egiptu.

Inace, taj "dzem" o kojem pricas je El Jem, najveci anticki spomenik na africkom tlu (amfiteatar), a Kairouan (ups, vjerojatno krivi speling) je cetvrti sveti grad za muslimane, i poznat je po izradi tepiha. "Muzej s mozaicima" u Tunisu (gradu) se zove Monro i osim mozaika sadrzi pregled cjelokupne povijesti Tunisa (drzave): antiku, arape, crnce i bijelce (kolonizatore). Vidim da nisi bio u Kartagi, koja ima veliki arheoloski site (k vragu, pa to je jedan od najvecih antickih gradova nemoj rec da si bio u Tunisu i nisi otisao u Kartagu, pa ljudi idu sa Sicilije brodom na jedan dan samo da ju vide) plus muzej.

Spominjes safari u pustinji, a ja bi dodao i Slano jezero, preko kojeg se vozis ako kupis safari na pravoj ruti plus nocenje u oazama je carobno.

Osim toga, dobar site je Sbeitla: to je najsacuvaniji arheoloski spomenik u Africi, jer ga je zameo pijesak, koji ga je konzervirao, pa su ga arheolozi samo "iskopali" i pred ocima im se ukazao cijeli grad. Sacuvana su tri velika hrama, sve u izvrsnom stanju!

Cini mi se da si ti bio prilicno povrsan kad si bio u Tunisu, ali to nije razlog da odmah das tako negativnu ocjenu.
trpimir is offline  
Odgovori s citatom