Pogledaj jedan post
Old 06.04.2009., 11:20   #100
Quote:
24anni kaže: Pogledaj post
Imam 37 godina i do sad nisam imala dijece.Pred dva mijeseca je moj doktor ustanovio da imam hipotireozu (ubrzani rad stitnjace),mada ja sumnjam da ju imam vec godinama!
Moje pitanje je:dali ja mogu sad zatrudnijeti i dali ce to dijete biti zdravo?Dali se mogu uzimati lijekovi i u trudnoci?Postoji li mogucnost da ce moje dijete biti degenerisano,retardirano?
Trenutno sam u takvom soku jer ne mogu si zamisliti zivot bez djece,a muci me griznja savijest sto sam do sad trudnocu odgadala.Dali je kasno?Imam osjecaj da padam u duboki ponor i vec sam na rubu ocaja!
Ako ima itko od vas iskustva sa tim neka mi odgovori.
Hvala!
24anni
anni, imas li hipotireozu ili hipertireozu, navodis da imas hipo, ali to nije ubrzani, to je usporeni rad stitnjace !!!

Neznam kako je ako imas hiper, ako imas hipo, nije problem, da puno puta je teze zatrudnit, ali znam pun zena koje su bez problema sa hipo zatrudnile. Moras samo redovito kontolirat razinu hormona u trudnoci, jer se puno puta pojavi potreba za pojacanje doze ljeka.

Bolest je nasljedna, ali neznaci da ce ga dijete dobit, u ostalom od toga se neumire, hvala bogu, uz dobru terapiju zivis ko i svi drugi.

Dijete radi hipotireoze NECE biti retardirano, odkud ti ta ideja ???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom