Tema: Baranja 91'
Pogledaj jedan post
Old 10.04.2011., 18:20   #44
Ostanimo ponizni...

Jesmo ih sprašili (žao mi je što nisam sudjelovao) , ali imajmo na pameti da su nam oni sami otvorili vrata pobjede , i to upravo sa svojom bahatošću i gledanjem na Hrvate kao na genocidne bečke konjušare...

Nemojmo sad mi bit kao oni da im stajemo na žulj na svakom koraku , da još ne bi postali kao oni... ovo govorim baš zato jer sa njima i sam prečesto izgubim živce...



U vezi Baranje i istočne Slavonije 1995. treba reći dvije jednostavne istine...

Prvo , Jugoslavija je tamo 1995. i bila u uključena u rat , jer su tamo držali vojsku iz Srbije , i to profesionalne vojnike i rezerviste koji su tamo dolazili po naredbi iz Beograda... a i paravojne jedinice isto su tako dolazile po naredbi , zna se čijoj... tko misli drugačije misli krivo , i to je njegov problem...

Možemo govoriti jedino o dovlačenju dodatnih snaga VJ...

Istočnoslavonski korpus do 1995 brojao je službeno oko 20 000 vojnika (neslužbeno više) , a nakon Oluje preko 30 000 vojnika... ovo ni približno nisu bili domaći borci jer ih oni ni približno ne mogu toliko skupiti... ni približno... Na 70 000 podunavskih Srba ne možeš skupiti više od 7000 vojnika , a pogotovo ih ne možeš skupiti u situaciji u kojoj Srbi oko Vukovara 1991. preko televizije prijete domaćim ljudima da se vrate u borbu za Vukovar i poginu kao i oni koji su ostali... Trenutno ne vidim načina na koji su podunavski Srbi 1995. mogli skupiti više od par tisuća boraca... i nemojte ni gubiti vrijeme na priče o mobiliziranim babama , jer one su mobilizirane do trenutka dok ne dobiju metak u čelo - onda su opet civili... civili nisu bili po tim popisima (možda pokoja iznimka)...


Drugo , pomeli bi ih jer takva im je sudbina...


Baranjac , ti možeš mislit da to nije tako , ali ako ste tamo u Baranji imali samo 20-tak mrtvih (niste) , onda o održavanju položaja u teškoj situaciji znaš koliko i ja...

Niste 1991. bili kadar zaustaviti ofanzivu na vama tada najvažniji dio ratišta - Zapadnu Slavoniju , gdje deseci tisuća vojnika JNA nisu bili kadar zaustaviti 12 naših nepotpunih , maltene golorukih brigada , a zaustavili bi našu cijelu vojsku u trenutku kada ste svjesni da ste izgubili rat...

Kad bi vam došli Tigrovi i Gromovi , ostale bi vam samo duge kolone i živčani slomovi...

Meni je drago da ti i tvoja obitelj ovo niste morali doživjeti , ali još mi je draža pomisao na ogromnu snagu Hrvatske Vojske koja je tako velika da su oni s vaše strane , koji se zbilja razumiju u odnose snaga , odlučili pred tom silom položiti oružje prepustivši područje mirovnoj reintegraciji , procjenjujući očito da je poraz neizbježan...

Hvala vam na tom priznanju !!!

Budući da je to područje bilo zaštićeno područje UN-a , Srbija je itekako imala politički okvir za vojno djelovanje i nema šanse da bi vi nama to prepustili sve do trenutka dok ne biste bili potpuno sigurni da ga vojno ne možete zadržati...

Ti kažeš: "Ne bi Milošević dopustio još jedan egzodus"...

Pa za njega je ova odluka o mirnom prepuštanju Baranje i Slavonije bila gora od egzodusa... čovjek se posrao na vlastiti posao i u srpskoj si povijesti zaradio ime izdajice...

A što se tiče morala Srba iz Srbije u ovome ratu , dovoljno je samo pitati zašto u Srbiji nije bilo prosvjeda za povratkom krajine , niti bilo kakve dreke oko prepuštanja Slavonije "ustašama"... zašto obični Srbi nisu digli glas , kao što je slučaj sa Kosovom... ?

E pa zato što takva vrsta morala među Srbima ne postoji...

Zadnje uređivanje Keva : 10.04.2011. at 18:27.
Keva is offline  
Odgovori s citatom