Pogledaj jedan post
Old 06.09.2016., 18:30   #3
Quote:
Vizionar R kaže: Pogledaj post
Mislim da materija pupa u multikozmose, od kojih smo mi samo jedan čija sudbina je neizvjesna (hoće li propupati u novi, povući se, ostati isti...), a to pupanje određuje Vrhovna Svjesnost koja je iznad te materijalne dimenzije stvarnosti u onom smislu u kojem je 3D iznad 2D, a on sam, novi kozmos ili taj naš, dobiva svoju Podsvijest. Znači, prije našeg kozmosa nije bilo ničega osim mogućnosti istoga ili kao ideja u Svijesti.
Ako znamo da nešto nije moglo nastati iz ništa, možemo pretpostaviti da je to što je bilo prije početka kvantni vakuum ili bolje rečeno QED vakuum. možemo pretpostaviti da je taj vakuum ili prazan prostor jedino što postoji i da iza njega nema ništa, i da postoji od uvijek i da nikad ništa osim njega nije ni postojalo.

U takvom praznom prostoru ništa ne egzistira, nema nikakvih kretanja ni vremena, energija je na nuli ali ima potencijalnu energiju cijelog svemira. Fizičari se slažu da je svemir nastao iz kvantnih fluktuacija. To bi trebalo značiti da je taj primordijalni prostor imao sav potencijal i energiju za izgradnju svemira jer kao što znamo sve što opažamo i neopažamo je manifestacija tog istog prostora.

Osim sposobnosti za izgradnju svemira taj prostor-vakuum je imao još jednu sposobnost a to je da spozna sam sebe, Kako? Preko nas, opet kako? Od čega je sazdan sav naš sadržaj od uma, svijesti od atoma? sve su to vibracije, kretanja i razna stanja tog istog prostora. Ako sam ja ništa drugo nego taj prostor i svestan sam sebe i svjestan sam iz čega sam nastao ili što u biti jesam, to znači ništa drugo nego da je primordijalni prostor imao mogučnost u idejama "logos" spoznati sam sebe.

Logos je grčka misao, a imamo je i u Bibliji "u početku bijaše riječ (Logos)" i ovde treba staviti točku, jer sve iza točke više nije grčka nego židovska misao kao i dođe bog i stvori nebo i zemlju.

Grčka mudrost - Biblijska mudrost, 1-0 za grčku mudrost.. ili imate kakvo bolje objašnjenje??
Okaikai is offline  
Odgovori s citatom