Pogledaj jedan post
Old 08.01.2018., 19:48   #9
Quote:
irudoveti kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! iznijeti ću svoju priču pa svaki savjet je dobrodošao.

Nekako mi sve ovo sto pises zvuci isprogramirano. Kao, vreme je za to, hajde to da uradimo. Lepse bi bilo da je to sto planiras iz ljubavi, potrebe za njom, iz ubedjenja da je ona ta, jedina, da zelis da ostaris sa njom. Ovako dobijam utisak da si vaspitan "po kljucu" i sada se ponasas "po kljucu", kako se to ranije govorilo. S obzirom da se vidjate samo vikendom, niste mogli da izgradite neku posebnu prisnost, sto se i primecuje izmedju redova. Mislim da imas veoma pametnu devojku, koja realno razmislja. Posao i stan su potrebni za osnivanje porodice, ali to je samo jedan deo onoga sto je potrebno. Vi se ne poznajete dovoljno dobro i to je nju verovatno uplasilo. Ja isto ne bih pristala na brak sa osobom koju vidjam samo vikendom, svejedno koliko ga volim.

Nemoj zaboraviti ni efekat slobode, koji je nekim zenama veoma vazan. Ja sam isto "pokucarka", ali to ne znaci da bih jurila u brak, koji donosi veoma velike obaveze. Ti i ona imate razlicite poglede na vasu buducnost i to biste trebali da jednom stavite na tapet, to jest, da veoma ozbiljno porazgovarate o vasim temeljima veze, ciljevima, nadama, zeljama, baz pretnji i ucena da ce se veza raskinuti. Moraces da napravis kompromis, ona isto. Da li ste oboje spremni za to, necete saznati tako sto imate ocekivanja jedno od drugog, nego cete to saznati iskrenim razgovorima.

Vidi, kada ti moras da je NAGOVARAS da stanujete zajedno, a onda kazes da je ni na sta ne prisiljavas, tu nesto ne stima kod tebe. Da li vidis nelogicnost u tome sto pises? Izuzetno je tesko odbiti nesto osobi koju volimo. A ti je nagovaras i ne das joj prostora da se sama odluci, nego ti mislis da je doslo vreme za to. Ona reaguje bekstvom, sto je sasvim razumljivo. Daj joj vremena da pozeli da bude sa tobom, ako ona to ni pored toga sto se retko vidjate ne zeli, to je znak za alarmna zvona. Da li se ona uopste zali na to sto se vidjate samo vikendom? Da li je sama od sebe nekada izrazila zelju da se cesce vidjate? Razmisli malo o tome. Moguce je da ne oseca dovoljnu sigurnost uz tebe, da bi zapocela zivot sa tobom. Nisu samo novac i posao sigurnost koji su potrebni nekoj zeni, nego i sigurnost u muski karakter, vernost, stabilnost. S obzirom na tvoj raniji zivot, moguce je da joj ne dajes tu siturnost i ona ne zeli da menja status quo. Tako da moras da uzmes u obzir puno faktora, kada se pitas zasto se ona tako ponasa. Ti to gledas sve crno-belo, ali stvari nisu bas tako jednostavne. Pogotovo sto ona nije siparica od 18 godina koja bi se povodila za trenutnom zaljubljenoscu, nego i mnogi drugi faktori uticu na njeno razmisljanje.

Da ne bi morao da pogadjas i mozda doneses pogresne zakljucke, ja ti savetujem da razgovaras sa njom, kao sa ravnomernom partnerkom. Ne, kao ovo sto si napisao: "ja je nagovaram.... ja je ne silim ni na sta". Ona zna sta ti zelis i nema potrebe da stalno insistiras na tome i time joj pravis pritisak. Meni jako smeta, sto ti i ne vidis da joj pravis pritisak, sto znaci da ti je empatija prilicno niskog stepena. Kada sve saberes i oduzmes, ja potpuno razumem njeno predomisljanje i uzdrzanu reakciju. Nemoj to da zamenis sa pretpostavkom da te ona ne voli, to nema veze sa time, ona te verovatno voli, ali izgleda ne vidi neki dovoljno jak temelj u svemu tome.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom