Pogledaj jedan post
Old 24.11.2016., 09:20   #84
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Rekao sam za neke stvari. Nije nuzno vezano samo uz knjizenje poslovnih dogadaja recimo kriminalno je djelo za računovođu ne prijaviti sumnju na pranje novca, financiranje terorizma, prikrivanje prijevara itd. Al to je sira tema vezana je uz nesto drugo i uz drugu drzavu/drzave.

Ali budimo iskreni kad bi otišli na javnu objavu i gledali one financijske izvještaje koji su kao napravljeni po HSFI-ju (bilješke uvijek su top) onda bi trebalo uvesti neko opasno licenciranje
hahaha jesam već rekao ne hvala?!
Netko je spomenuo da će računovođa odgovarati samo za knjiženje tih stvari, ali ono kad vidiš da nešto se ne bi smilo knjižiti kako to onda proknjižiti uopce ispravno
Naravno,s druge strane imamo i naše famozne revizore koji isto potpisuju izvještaje bez neke velike odgovornosti...tako da živi bili pa vidili...ali meni ne sluti na dobro...jer u načelu do sada je bilo:
knjjigovođi se donese dokumentacija, on je proknjiži i napravi godišnje izvještaje, ukoliko ne štima nešto ili nije u redu, može upozoriti vlasnika a i ne mora; a sutra nakon licenciranja, računovođi se donese dokumentacija, koju on mora često izmjeniti i prepraviti pa onda ovjeriti da je ispravna, pregledati svaku glupost, da nema sumnje u prijevaru i slično, ako nešto ne štima mora upozoriti vlasnika i reći mu to ti ne može tako i ja ti to neću knjižiti, dakle sada je računovođa pravnik, knjigovođa, revizor, porezni inspektor, računovođa, financijski direktor, porezni stručnjak i savjetnik, stručnjak zaštite na radu, stručnjak kadrovske, stručnjak za trgovačko pravo...i sigurno sam još toga 100-ine zaboravio.
Jesam već rekao ne hvala?
Mislim da bi trebalo promjeniti naziv iz licencirani u SuperRačunovođa sa specijalnim moćima, možda i riga vatru itd..

Zadnje uređivanje ChaosInMotion : 24.11.2016. at 09:48.
ChaosInMotion is offline  
Odgovori s citatom