Pogledaj jedan post
Old 17.08.2017., 18:08   #51
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
pa mislim da se i dalje trebaš pitati, ti naime i jesi odgovorna. to jesu tvoja djeca, i ono što si ih naučila u takve su ljude i izrasli. ako i jesu to od oca naučili, tii si im ga dovela u život,i prepoustila njegovom utjecaju. to i je tvoja odgvoornost, a ponašanje tvoje djece sada je prozivod tvog odgoja.
a ujedno djeca su ti nesretna, jer se sretni, ljudi sa samopuzdanjem ne ponašaju tako. to bi te trebalo boljeti.
ako djeca nisu psihički bolesna, proizvod su odgoja svojih roditelja. što je u njih stavljano, ne riječima već primjerom načina života svojih roditelja, ponašanja roditelja, samopuzdanja svojih roditelja, sve to djeca pokupe- i onda vidiš u djeci ono što nisi na sebi izgradio, a trebao si. jbg, nisu za svakoga djeca, zato i ima toliko sjebanih, nesretnih ljudi.
i btw odi na otrovne roditelje temu, svi ali svi otrovni roditelji za sebe to nikad nebi rekli. već svi imaju nezahvalnu djecu a oni su im sve dali.
Tebi je jasno da ljudi nisu savršeni? I da djeca ne ispadaju u ovaj svijet s uputama za upotrebu?

A što se teme koju spominješ tiče, svaki roditelj je u svom roditeljevanju više puta pogriješio i svako dijete svojim roditeljima nešto zamjera. I misli da može bolje i pametnije. Barem dok ne dobije vlastito dijete i shvati neke stvari.

Na roditelje se često žale baš nezahvalna djeca iako to sama za sebe nikad ne bi rekla. A zapravo bi samo trebali preuzeti odgovornost za vlastite živote umjesto da je svaljuju na roditelje.

Nemoj me krivo shvatiti, ne želim ja ovdje reći da ne postoje monstrumi roditelji koji maltretiraju vlastitu djecu. Želim reći da je situacija puno kompleksnija nego što to ljudi često misle. A većina roditelja i kad griješi, griješi u najboljoj namjeri.
onix is offline  
Odgovori s citatom