Pogledaj jedan post
Old 04.11.2017., 23:42   #5138
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Evo sada sam gledao za Ukrajinu nemaju ništa, zadnje što imaju popis po spolu i dobi 1.1.2017. godine...Njemačka mogu samo pronaći ovo sa wikipedije. Oni imaju natpis da zbog tehničkih problema im objavljivanje kasni već nekoliko mjeseci. Razumio bih da im kasni vezano za migracije nakon ove krize, no to su objavili već sredinom lipnja
Meni osobno nakon Belgije i Grčke nekako Nijemci imaju najlošiji zavod. Baš sve zbrda zdola. Baš sam nedavno jednom forumašu rekao jedna Kolumbija koja vodi po ubojstvima ima objavljeno do sredine lipnja ove godine, a Nijemci i Belgijanci kao čelnici EU su teški očaj.
Good data exists for Ukraine but they have a terrible website so it is hard to find.

Ukraine January - August

Births / Deaths -
243862 / 386505

There are only two areas with positive natural growth - Kiev City (due to internal migration) and Rivne (due to rural population and villages where birth rate is at the African level https://gazeta.ua/ru/articles/lviv-n...-domah-/351826)

Kiev City

23328 / 20449

Rivne Oblast

9759 / 9705

Zakarpattia is also quite strong

9574 / 10249

Kharkiv is like World War 2

14301 / 27433

It is worth noting that Ukraine does not include several thousand births which take place in the pro-Russian areas of the Donbass and Luhansk. The age structure of Ukraine is also terrible - when you take this into account as well as mass emigration (both to Russia and to the West) the TFR is not so bad, around 1.5 in total and around 1.7 in the western regions.
ciccogol is offline  
Odgovori s citatom