Pogledaj jedan post
Old 28.09.2011., 15:14   #212
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
nisam ja u jugoslaviji (bila sam sve skupa samo prve dvije godine života ) i ni ne mislim da treba stvoriti radna mjesta za 3484 indologa.

ali mislim da ne treba zbog toga braniti studiranje indologije onome tko želi

mislim jednostavno da sa 18 godina možeš zaključiti koliko šansi imaš da se kao indolog zaposliš u struci i da je vrlo vjerojatno da budeš visio na burzi narednih 10 godina, pa ako nisi zadovoljan s tom verzijom budućnosti, ne upisuj indologiju. ako jesi, samo daj. simple as that.

ja upravo iz tih razloga nisam upisivala književnost, jer mi se činilo da ću s pravom ipak prije dobiti posao u struci. a književnost mi je bila prvi izbor
Ujedno i odgovor BlackLothus...

Da ima 10 mjesta na indologiji i 30 na kroatistici, koliko ih realno treba svake godine, onda bi to bilo najboljih 30 od onih koji to žele... svi bi dobili posao i voila!

I sama želim emigrirati, ali samo zbog toga što u ovoj zemlji nemam uvjete života, upravo zbog ovakvih i mnogih drugih stvari...

Juga je metafora, nije bitno jesi ili nisi bila u njoj...

Naravno, uvijek postoje zanimanja koja mogu raditi više vrsta poslova, ta se zanimanja drugačije tretiraju... ali još uvijek stojim iza toga da se u našoj zemlji pumpa neka apstraktna intelektualna masa koja ne može opstati sama, a ne ulaže se u industriju, tehnologiju i zanimanja koja pokreću svijet. Ja sam društvenjak i sama sam mogla upisati medicinu, FER ili strojarstvo, imala sam predispozicije za sve to jer nisam zapravo imala nikakve faličnosti ni u jednom od područja, ali sam odlučila studirati književnost jer to volim i jer znam što mogu... srećom se bavim strukom i srećom sam u njoj izgradila ime, a i krvavim radom, ali činjenica je da je moje zanimanje zapravo profesorsko, a mi profesora hrv. jezika ne trebamo toliko koliko ih se štanca.

Svaki iole normalan čovjek razumije te pojmove, pogotovo ljudi koji dolaze u dodir s ekonomijom...

A sad na temu... moje majčinstvo i studiranje dobiva potporu privatnog vrtića sljedeći tjedan pa mi drž'te figurine da riješim ovaj ostatak koji imam što prije. Nadam se da ćemo jednom imati zakone kao u Europi, koji će majkama za svako dijete davati beneficirani radni staž, jer t je ljudski i zdravo... a i zakone koji studentima daju koeficijent radnog staža za poslove sklopljene preko SC-a... sam bog zna da bih već imala dooobar staž da se to broji... barem u postotcima
MMovca is offline  
Odgovori s citatom