Pogledaj jedan post
Old 03.09.2011., 14:23   #27
Quote:
Dunja2 kaže: Pogledaj post
draga Eleonora, i ostale trudne miasteničarke

javljam se prvi put, sada u 37 tj. trudnoće. Drago mi je da je netko konačno počeo malo opširnije o ovoj temi. Ja sam na početku trudnoće pretražila sve moguće forume ne bi li našla neki savjet, ali nisam našla ništa. Da ne duljim..
Sa miastenijom se borim već 6 g.(sada imam 29), prije 3 g. timektomija, nakon toga terapija mestinon, decortin, imuran. prije godinu dana ukinuli smo imuran, a na početku trudnoće(11/2010) i decortin.
Na početku trudnoće došlo je do slabijeg pogoršanja miastenije koje je prestalo na početku 4. mj. trudnoće, u isto vrijeme kad su prestale i mučnine. Na žalost moja sreća je bila kratkog vijeka, već nakon 2.tj. počelo je pogoršanje. Nisam mogla hodati, suprug me je tuširao i oblačio. Dokica mi je uvela decortin 20 mg kroz mjesec dana. nakon toga uslijedili su tjedni kad se stanje moje miastenije stalno mijenjalo( 2 dana dobro, pa 5 dana loše), nisam ponovno uzimala decortin jer nije baš dobro za bebu. Prije 2 tj. kako su počele ove nepodnošljive vrućine tako je i miastenija postala nepodnošljiva. ponovno smo uveli decortin 20mg. U ponedjeljk su me primili na odjel patologije u Petrovoj bolnici, jučer su me pustili doma,ali za tjedan dana se vraćam i ostajem kod njih do poroda.
Moja trudnoća na žalost nije protekla kako sam očekivala. naime svuda u literaturi se navodi da se u većini trudnoća popravi miastenička slika, a tako mi je rekla i moja dokica. Ja sam izgleda od rijetkih slučajeva gdje je krenulo nagore. Neću se previše žaliti, važno mi je da je moja bebica dobro
draga Dunja, ugodno sam se iznenadila kad sam vidjela tvoj post ovdje. već dugo nisam ni bila na ovoj podtemi pa malo kasnim s reakcijom na tvoj post. po datumu zaključujem da si već rodila, MOLIM TE napiši mi kako je bilo. svaka riječ tvojeg iskustva će mi biti dragocjena. ako ne želiš javno, piši slobodno na pp. nadam se da si dobro, kao i tvoja bebica i da uživate i želim vam svu sreću!!
ja sam sad u 30-om tjednu, trudnoća je uredna, a mijastenija stabilna. pijem 4 mestinona dnevno i dobro mi je tako. meni je kao i tebi, na početku trudnoće bilo pogoršanje simptoma mijastenije, a onda s mučninama također prestale i mijasteničke muke, ali ne sasvim. nije mi se ni pogoršalo kao tebi, nego je zapravo ostalo isto stanje kao i prije trudnoće. možda za nijansu lošije jer sam prije bila na 3 mestinona, a sad na 4, al to je zanemariva razlika. čula sam i ja te priče o poboljšanju mijasteničke slike u trudnoći, ali čini se da su rijetke te sretnice koje to dožive.
toliko zasad, nadam se da ćeš se javiti uskoro s lijepim vijestima!

Quote:
Petra_27 kaže: Pogledaj post
hej cure! sad sam naišla na ovu podtemu!, kako nema baš iskustava , ovo, ono,
pa me zaista zanima kako je u petrovoj sada, moja mama je mene rodila tamo i bilo joj je grozno (a nije od cmizdravih ljudi inače)
sestre su bile jako bezobrazne (prvi porod je bio pa su joj rekli da iima cijeli dan za čekanje, i skoro je rodila u čekaonici jer se meni žurilo van pa je svega 2 sata otkad je stigla rodila)-dali su joj da me vidi jednom tjedno (jednom su ju čak potjerali jer je došla drugi put u tjednu, bio je neki neradni dan) i tako mjesec dana skoro pa su me prebacili na Rebro, di je bila sa mnom svaki dan. da ne pričam da nakon 28 godina nije dobila otpusno pismo iz petrove. pa me zanima jesu li se po tom pitanju humanosti i popravili.... sretno vam s trudnoćom u ovim danima, danas je eto par stupnjeva hladnije pa se nadam da vam je stanje dobro!
draga Petra, u Petrovoj se puno toga promijenilo - od preuređene zgrade do osoblja. evo ti jedan link na kojem imaš puno detalja i svježih informacija - i službenih i iz iskustva drugih žena. ako imaš još pitanja, slobodno mi piši na pp jer poznajem nekoliko ženica koje su nedavno tamo rodile pa imam informacije iz prve ruke. uglavnom, pročitaj najprije link - http://www.trudnoca.net/forum/viewto...11079&start=60
__________________
"I onda će znati da je jedina koju sam ikad voleo, da sam sve druge voleo tamnom stranom srca, štedeći se, učeći se kako ću najbolje voleti nju..."
Eleonor@ is offline  
Odgovori s citatom