Pogledaj jedan post
Old 03.09.2012., 06:41   #1
Problemi u ponašanju i prava djece

Ovu sam temu postavila na psihologiji ali bi voljela čuti što o tome misle i roditelji ( pa nema moderator odluči da li treba brisati)

Puno se danas priča o pravima djece o integraciji djece s raznim teškoćama u vrtićke skupine, razrede i sl. To izgleda humano, potiče se socijalizacija,djeca trebaju prihvaćati različitost,i da ne nabrajam dalje..
Problem je slijedeći.
Što kad, nakon dugogodišnjeg rada sa djecom, naiđeš na slučaj koji se ne da riješiti ni nakon višestrukih, isprobanih pedagoških mjera?
Kad svi dižu ruke od toga, pedagog prebacuje lopticu na psihologa a psiholog na odgojitelja,učitelja i sl.?
Riječ je o jednom djetetu koji terorizira cijelu skupinu, svi se roditelji bune a odgojitelj je nemoćan.
Gdje su prava ostale djece u toj priči????
Ja znam da dijete nije krivo, uzrok takvog ponašanja je u obitelji, sve je jasno...
ali zar se zakonski ne može ipak nešto poduzeti?
Ja još nisam naišla na slučaj da se netko dijete u vrtiću ispisalo zbog tog razloga.Ako netko , tko je puno generacija otpratio u školu bez posebnih poteškoća nije kompetentan da traži da se takvo dijete privremeno ispiše dok se ne riješe problemi koji izazivaju takvo ponašanje, tko je kompetentan????
Zašto cijela grupa, njih 25-ero treba ispaštati zbog glupe forme i takozvana dječja prava( koja su tu debelo narušena) ???
Kome se obratiti kad nitko od nadležnih ne reagira????
__________________
Nitko nezna što može dok ne pokuša
trenutna is offline  
Odgovori s citatom