Pogledaj jedan post
Old 08.02.2003., 20:00   #20
Ajme, pa kakvo je to pak pitanje? Pa iskustvo naravno.

Najvažnije od svega u našoj profesiji je znati gdje naći potrebne informacije, i to brzo, učiti velikom brzinom i biti uporan.

Inače, ovdje na zapadu, pogledaj si svaku uspješnu korporaciju i kadar koji u njoj radi. Ključna riječ je specijalizacija.

Kada bi naši "vrli" fakulteti više vremena posvetili naučavanju snalažljivosti te konkretnom znanju umjesto pukog štreberaja teorije, onda bi to bilo dobro; koliko ja znam, to dosada na hrvatskim fakultetima nisu učili, nego je sve bilo štreberaj.

Znaš kak ti treba kaj znaš riješit' Fibonaccijev niz u Pascalu kad treba ubost $80K posao kao DBA za Oracle? S tim si možeš rit obrisati.

Kad se već mora guslat' faks po pet godina, dajte onda barem da se uče stvari koje ljudima trebaju u stvarnom životu.
Nemam ništ' protiv teorije, ona je nužna za uvod, ali nek' se onda ti silni profesori, docenti i ini prihvate posla. Hmmm, pitam se samo koliko od tih silnih akademika iz područja računarstva zna skonfigurirati NIS server, ili optimizirati Oracle bazu podataka. Ili učiti pisanje drivera za recimo Linux u C ili C++?
Pustimo mi filozofiju, za to postoji filozofski fakultet! Nek' oni naučavaju teoriju kroz konkretne projekte i probleme.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom