Pogledaj jedan post
Old 13.10.2009., 15:17   #10
Quote:
fonemf kaže: Pogledaj post
ja bih kupovala manje sadnice pa neka same rastu. nadam se da ih nije tesko odrzavati, pa onda nema potrebe da ih rasadnik za mene uzgaja do visine 1.5m i proda mi ih za masne pare, zar ne?
bas cu se ici raspitati.

inace nemam vrt nego sadim oko zgrade. sustanari odusevljeni palmom. razmisljam o maslinama i necem crvenom da bude kontrast.
Ako je za oko zgrade gdje baš i nema prostora, onda ti preporučujem crveni ruj, a njega se može naći izraslog oko većih stabala, na površinama koje nisu redovito košene...npr...ima ga oko Nove bolnice koliko hoćeš...
Ako imaš neku neuglednu ogradu ili nešto što treba sakriti, onda si posadi lozicu, a od ostaloga možda javor ali malo manji naravno.....

Ja bih se više na tvome mjestu fokusirala oko grmolikih skupina biljaka, koje čine prekrasno mjesto za kakvu klupu ili dvije, a poneke od njih obavezno mirisne.....kao ljetni jorgovani, cvatu cijelo ljeto i mirišu....imaš nekoliko boja, onda forzicija, cvate među prvima na proljeće, zatim razne vrste jasmina i pajasmina, također za sjenovita mjesta-hortenzije-cvatu cijele godine, pa poneki čempres u kombinaciji sa klematisom da se penje po njemu, grmolike ruže, a posebno obožavam kozokrvinu mirisnu, neka vrsta grmolike penjačice, njoj treba neki potporanj, ali zato miriši božanstveno...i suručicu, ako imaš zaklonicu možeš posaditi smokvu-efektna je i daje malo hladovine, kao i magnoliju. Od trajnica-cvijeća visine do 1 m mogu ti preporučiti plamenac visoki koji cvate od proljeća do jeseni i ima poseban miris.
sad sam otišla malo predaleko od teme, bok
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom