Pogledaj jedan post
Old 08.06.2003., 18:24   #4
Imam i ja tu knjigu...očajna knjiga. Da bi stvar bila još gora imam i još nekoliko sličnih od istog izdavača ("Kako postati vještica","Magija prstenova","Gospodar svijeća"....itd., evo to je moj grijeh, ako ih ko hoće kupit' neka se javi).

Nekada sam i ja mislio da je to oblik crne magije, ali...moje mišljenje se dijelom promjenilo. Mislim da je licemjerno od ljudi da govore o nekakvom crnomagijaštvu a sami se šminkaju, lijepo oblače, friziraju, čak i čitaju...samo da bi dobili naklonost suprotnog spola. Zašto bi uporaba magije bila nešto drugačije?

Gothica....to da ce ti se to vratiti 10 puta (ili kao što "moderne" vještice vole reći tri puta, a ni sami nemaju pojma odakle im takva glupost) jednostavno ne može biti točno. To su stvari sa kojima se plaše mala dječica. Jer ako je magija stvar prirode onda bi tako što bilo totalno neprimjereno prirodnim zakonima o očuvanju energije. Eventualno, i to ako postoji karma, to ti se može jednom vratiti, jer izgleda da u prirodi vlada zakon ravnoteže i zakon o očuvanju energije.

I da, moguće je raznim obredima na neku osobu koja nas interesira, ali, ako kod te osobe nema niti najmanje zanimanja za vas onda je taj magijskih trud skoro pa uzaludan. Mislim da su efikasniji rituali kojima se oblikuje svoja osobnost (a time i privlačnost za suprotni spol) nego rituali kojima se pokušava mjenjati svoja okolina
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom