Pogledaj jedan post
Old 24.04.2011., 07:43   #8
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
yoga?
Mislim kakva yoga, bhakti yoga?
Hatha.

Ali to govorim generalno, na zalost ostao sam bez fotoaparata u kojemu sam stranicu po stranicu snimio dokumentaciju sa istrazivanja (tj konferencije na kojoj je prezentirano vise istrazivanja) koju je institut dobio buduci je sudjelovao. Tako da nemam detalje jer rezultati nisu bili jednaki za sve vrste i "razine" problema kao niti za sve prakse, neke su se pokazale cak i stetnim.

+ to je samo preliminarno, postoji nekoliko problema kod takvih istrazivanja (prilicno tesko izolirati placebo u usporedbi sa istrazivanjem lijekova, problem u dugorocnom pracenju ruralne indijske populacije, nedostatak financija za obimnije i time relevantnije istrazivanje itd..), no daje odredjene ohrabrujuce smjernice, u vecini se slucajeva potreba za lijekovima primjetno smanjila, odnosno popravila krvna slika. Uvijek pri tome postoji gaus, razumje se.

Samo treba uzeti u obzir da su programe vodili instituti koji se bave specificno yoga terapijom i vecina instruktora koji sudjeluju u tim istrazivanjima su doktori medicine (voditelji istrazivanja naravno su uglavnom sa znanstvenih i medicinskih instituta, najesce sami nisu prakticari). Koliko je kod nas dostupan kvalitetan terapijski rad ne bih znao
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom