Pogledaj jedan post
Old 28.08.2007., 20:16   #3
Quote:
Fantom_Slobode kaže: Pogledaj post
Bio sam u jednoj školi za upis i nisam upao te su mi rekli da sačekam dok krene škola i da onda pošaljem molbu da me premjeste u tu školu. E sad je li tko imao iskustva s time; da mi nešto kaže; trebala bi mi pomoć!!!???!!!
Kada počne školska godine napišeš molbu za premještanjem. Moraš navesti neki razlog, sada što ćeš reći, to je na tebi. Moj prijateljica je napisala kako joj je škola bliže kući, manje vremena troši na putovanje i da financijski baš nije jaka te da bi njoj i njenoj nezaposlenoj majci u mnogo čemu olakšalo da ju prime u školu. ...bla bla bla... ruku na srce, malčice je nasrala, al' jebiga, tko igra na kartu suosjećanja, taj najčešće i dobije bitku. No, opet, to ne znači da trebaš sve i svašta nasrati. Toj frendici profesorsko vijeće je odobrilo zamolbu. Ista je stvar bila s frendom koji je došao u drugom razredu. Naime, on je napisao samo da ima problema zbog udaljenosti svoje škole te da bi mu uvelike olakšalo da ga prihvate u školu ( kojoj je predao zamolbu ) jer bi time imao više vremena za svoje napredovanje u sportu kojime se bavi.

Uglavnom, napišeš molbu za premještanjem, ravatelj sazove profesorsko vijeće i onda oni tamo vijećaju. Logično, ha? Ukoliko se prebacuješ na kraju prvog polugodišta ( ili nekog drugog, trećeg itd itd... razreda ) profesori gledaju vladanje i ocjene koje donosiš u novu školu iz stare škole - to je također jedan od uvjeta da se prihvati učenika u novu školu no budući da se ti prebacuješ odmah - ne bih znao kako za takve slučajeve stvar ide. Bilo kako bilo, sretno...

PS. Još jedno pitanje. Radi li se o prebacivanju iz istog srednjoškolskog programa u isti. Npr. gimanzije u gimnaziju?
__________________
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.
Lord Constantius is offline  
Odgovori s citatom