Pogledaj jedan post
Old 04.02.2013., 23:05   #27
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Zato što znam s kim imam posla(odnosno, ne ja, nego roditelji iz priče), a ako financira klub, opet to financiraju roditelji(lova kluba ne pada s neba). Jedino što se može dogoditi je da roditelji dodatno ostanu bez novaca, uz malu ili nikakvu korist.

Govorim o slučajevima koji su se zbili prije par godina, kad se par nogometaša u ranim dvadestima jednostavno srušilo i na mjestu umrlo jer su imali urođenu srčanu manu, a prije toga su prošli sve moguće preglede.


Iskreno sumnjam da bi bila veća, a ako bi i bila, pitanje je bi li bila toliko.
preventivni programi u medicine se ne rade onako, zato jer netko nešto misli ili sumnja.
rade se na temelju znanstveno dokazanih činjenica.
a jedna od tih činjenica je da su redovni sistematski pregledi najbolja prevencija od iznenadne srčane smrti u sportaša.
evo, nađoh jedan domaći i jedan strani članak.
s tim da ih na pubmedu ima jako puno.
ima i pro i kontra studija, i to samo pokazuje da znanost ozbiljno razmatra taj problem prevencije i kako je i koliko često i u kojem opsegu primijeniti, a da to bude u najboljem interesu mladih sportaša.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
U tim slučajevima nije odgovoran nitko osim liječnika, a ako su imali poremećaj koji se ne može otkriti običnim pregledom koja je onda svrha liječnika, njihovih pregleda i sl.?
liječnici nisu svemogući, a ponekad i griješe.
ne postoji preventivni program koji ima 100% učinkovitost.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Sport djece je za zdravlje, ne za oboljevanje(osim u Hrvatskoj, gdje je još jedan način za uzimanje para roditeljima iz džepa).
rekreativni sport je za zdravlje, natjecateljski ne.
tisi is offline  
Odgovori s citatom