Pogledaj jedan post
Old 03.10.2007., 01:08   #13
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ako nisi ironična, drago mi je da ti je drago .
I meni je drago jer si dala par zanimljivih preporuka i referenci... Mnogo zanimljivo. Međutim, čudno mi je da se nisi upoznala ranije s Cooperom ili Laingom, kad si već upoznata s nekim radovima Szasza. Bilo kako bilo, nevermind.
Nisam ironična. "Antipsihijatriju" sam posredno upoznala čitajući književnost i polemike iz razdoblja bečke moderne s početka 20. stoljeća, a Szasza sam upoznala samo kroz navedeni tekst u kontekstu književno-povijesnog razračunavnja s osobito neugodnim kulturološkim zaostavštima tako da mi je drago upoznati se i s novim, nepoznatim područjima i autorima.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Foucault bi rekao da je seksualnost "izum 19. stoljeća".

Psihoanaliza je oduvijek funkcionirala u tom nekom "androcentričkom" diskursu. Iako značajna i vrrrrlo zanimljiva, ima tu mnogo mnogo trulih stvari, a da bi ju se odviše ozbiljno shvaćalo.
Ovdje bih imala iznimno puno toga za reći, ali sam sada dekoncentrirana pa ću možda jednom otvoriti temu seksualnosti, secesije, psihijatrije, loosa, wedekinda, krausa i sacher torte.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Možeš li navesti neka istraživanja, jer su mi te neke ideje jedno vrijeme okupirale pažnju, ali nikad nisam naišao na ozbiljna istraživanja.
Ne mogu reći da sam se bavila istraživanjem ovog područja jer sam ga, jednako kao Milla, zakopala već zbog naslova, ali mislim da su pioniri tog antropološkog istraživanja Bachofen i Morgan.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Meni tu nije ništa bolno. Dapače, vrlo zanimljivo, i usudio bih se to dalje proširiti.
Mene itekako boli spoznaja da cjelokupna, bučna sloboda liberalnog društva nije drugo do "represija drugim sredstvima".


Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
U prvom dijelu ovog pasusa me podsjećaš na Reicha. Jesi li upoznata s likom i djelovanjem Wilhelma Reicha (BTW, uskoro će biti 50. obljetnica njegove smrti, volio bih napraviti neki mali kružok povodom toga, no ne znam hoće li biti previše zainteresiranih ) i ako jesi, imaš li što o tome pametno za reći?
Nažalost, nisam. No, obožavam otkriti nešto novo jer sam prlično konzervativna što znači da čitam samo "iskušano, probrano, elitistički isfurano i zastarjelo" tako da su mi još uvijek Aristofanove komedije smješnije od sitcoma zbog čega sam izgubila sve frendove za tulume, duvanje hašiša i gledanje telke.
:tužniemotikon:
peisithanatos is offline  
Odgovori s citatom