Pogledaj jedan post
Old 12.02.2016., 14:15   #19
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
ako nemas dopunsko
da sam imala dopunsko mislim da ne bi platila nista

Upravo tako, da je imala dopunsko ne bi platila ništa. Dok god ti ne zatreba, nitko ne vadi dopunsko. Kada ti zatreba, svi maksimalno trče ( bila sam jedna od tih) dok ''vrag nije odnio šalu''.
Ali mnogi se neće složiti sa mnom, bolje imati skupi mobitel, kafići puni preko vikenda, luksuzni automobili, jer je bitnije vidjeti što se ima, nego se pobrinuti za zdravlje.

Tko ima pravo na dopunsko besplatno, to ne znam,ali treba pročitati na web stranicama od HZZO.

A ovo što je napisala kajperinja, bolje zaraditi i koliko znam, studenti koji rade preko student servisa ili su oslobođeni od dopunskog zdr.osiguranja ili ga trebaju platiti ( u to nisam 100% sigurna).

Koliko se sjećam na student servis se ne obračunavaju , odnosno doprinosi su umanjeni za zdravstveno i mirovinsko. U cenzus ulazi sve na što je plaćen porez.

Recimo, ja bi svima dala bruto plaću, a onda neka si svatko sam plaća doprinose za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i itd.
Daleko od toga sam da studenti ''ne rade'' preko student servisa, nego da rade i da ih se nagradi.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom