Pogledaj jedan post
Old 15.07.2017., 06:34   #3061
Quote:
dostaje kaže: Pogledaj post
Molio bih savjet vezano za zaštitu od požara:
Imam situaciju na poslu da ljudi pretrpavaju urede s papirima, police su prepune papira i fascikala i to otvorene police. Također se na hodnicima koji su evakuacijski putevi nalaze stalaže s papirima, te se po hodnicima nalaze printeri, stolovi i stolice i sl. iako su hodnici toliko široki da ne smanjuju evakuacijski put manje od propisanog minimuma. Zgrada spada u 3. kategoriju ugroženosti.

Ono što me zanima, a što ne mogu naći u pravilnicima je, dali je (i gdje) definirano koliko se smije skladištiti kojeg materijala u uredskom prostoru te gdje je definirano skladištenje zapaljivog materijala po hodnicima? Sjećam se da mi je neki protupožarac spominjao da se na evakuacijskim putevima ne smiju skladištiti zapaljivi materijali kao npr. papir
Na evakuacijskim putevima se ne smije nalaziti nikakva oprema i materijal a pogotovo ne zapaljivi. Također, treba znati razliku između skladišta i spremišta. Ako govorimo o skladištu, onda je to već ozbiljnija tema. Za skladišta postoji poseban Pravilnik.
bumbe is offline  
Odgovori s citatom