Pogledaj jedan post
Old 17.10.2013., 22:10   #42
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
pitaj gildu zasto ne zeli reci istinu. Mozda jer sad kad dode doma na selo bude jako vazna jer zna da ima vise od drugih, a kad bi jos jedan susjed bio vani, ili nedaj boze dva, ona nebi tako vazna bila. A i kad nas ode van to je nekima konkurencija, pogotovo ak rade kod nasih jer nasi cesto idu nasima radit. Da radi takvog razloga lazem sirotinji mi se gadi. Gade mi se oni sta pokusavaju sirotinju drzati pod vodom. Uopce usporedivati hr sa razvijenim zemljama mogu lazljivci ili gori od njih. Sramota
imam osjećaj da jedino ti na ovoj temi racionalno govoriš punu istinu, i dobronamjeran si.
i izbjegavaš nekakve prazne "filozofije".



Od malena sam više vjerovao razočaranom čovjeku koji javno sere po nečemu lošemu (ako je to stvarno loše), nego nekome ko ide filozofirati i relativizirati, kemijati i generalno kenjakti okolo-naokolo kružeći oko istine.
Odmah se vidi na čovjeku ima li pošten i iskren pristup.


jednom sam kao dijete slušao na okupljanju neke naše dijaspore (većinom iz Australije) u domaćem kraju kako je dobar dio njih "plakao" kak je Hrvatska super i kak im sve tu fali.
Dok je jedan čovjek (ili možda i dvojica, ne sjećam se) otvoreno i iskreno posrao državu da niti ne pomišlja o vraćanja i da mu se sve i dalje gadi i da mu to sve nimalo ne fali.
Tog čovjeka neću nikada zaboraviti.
Jedan od rijetkih disonantnih glasova koje sam čuo u ranom djetinjstvu...negdje tamo 1990-e...
Normalan čovjek. Priseban. Iskren. Non-bulšiter.


Nepostojeći novac u ovoj državi je čak i manji problem.
Najveći problem je seljoberski mentalitet, što povlači da je sve uglavnom trashy. Jebeno sve...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom